Lukrécie z Borgiů

Lukrécie z Borgiů Originální název: Lucrece Borgia

Bohemia - 1993
ISBN: 80-85803-01-1

Bohemia (1993) 80-85803-01-1 297

Román o mladičké Lukrécii Borgii z doby, kdy začíná hrát roli v politických plánech svého otce a bratra. Na pozadí historických událostí v Římě na přelomu 15. a 16. stol. zobrazuje autor především milostný život hrdinky, obětované ambicím své rodiny. Během 5 let byla donucena ke třem sňatkům, s prvním manželem byla rozvedena, druhého zavraždili. K přednostem románu patří barvité líčení dvorských intrik, politického zákulisí a renesančního životního stylu. V pohledu na samotnou Lukrécii se autor neodlišuje od běžně zavedeného názoru.
Je to dílo pulsující prudkou vitalitou, popisem barvitých historických kulis, intrik, sugestivním líčením milostných scén. Čtenář je vtažen do víru vysoké politiky Říma přelomu 15. a 16. století diktované mocnými Borgii (Založil/a: cachanell)

Olivka
  6. 12. 2011, 22:10
Četla jsem ji před 13ti lety, na střední a tenkrát mě hodně zasáhla a ten příběh je v mé hlavě doteď. Ráda si ji někdy přečtu znovu.