Hubená mrcha

Hubená mrcha Originální název: Skinny bitch

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1357-5

Ikar (2010) 978-80-249-1357-5 189

Už vám opravdu leze na nervy, že jste stále neforemná, či dokonce obézní? Pokud jste si řekla: Dost, už to nebudu snášet ani den, jste připravená zhubnout. Abyste shodila nějaké to kilo, nemusíte skládat doktorát z biologie. Ani nemusíte držet hladovku nebo celý den hopsat v tělocvičně. Stačí vzít rozum do hrsti a začít používat vlastní hlavu. Zázračné diety, články v časopisech a reklamy vám tak vymývají mozek, že jste zapomněla myslet, a přitom je to docela jednoduché. Kniha přináší pravdivé informace o stravě. Když si ji přečtete, budete se moci rozhodnout racionálně, samostatně. A díky tomu se z vás stane hubená mrcha, jíž budou ostatní závidět. Hubená mrcha není dieta. Je to životní styl způsob, jak se naučit těšit z jídla, cesta, jak být zdravá, plná energie a chuti do života. Je načase očistit tělo i duši. Je načase vyrazit do ulic a nechat se obdivovat. Je načase zhubnout! Rory Freedmanová vedla modelingovou agenturu. Kim Barnouinová byla modelkou, nyní je odbornice na zdravou výživu. Obě úspěšně radí hercům, modelkám i sportovcům a využívají k tomu svou metodu zdravé výživy a stravování. (Založil/a: karce)

spartik
  8. 1. 2013, 7:34
Dobře se četla, dozvěděla jsem se zajímavé věci, které jsou k zamyšlení. Co mi ale hodně vadilo, bylo to, že autorky nám sdělují, že jediná správná cesta je veganství, což se mi nelíbilo. Ani se mi nezdála moc hulvátská.
Ziggy
  24. 3. 2014, 22:09
Úvod mě docela překvapil nevybíravým jazykem (čteno v originále, nevím, jak se poprali s překladem), ale zvykla jsem si. Přečtení zabralo jen pár dní, kniha se docela zábavným způsobem snaží upozornit na nekončící problémy dnešní doby.

Četla jsem ji asi před rokem a nevzpomínám si, že by mi hned na začátku uteklo, že jsou autorky veganky. K informacím, které svým čtenářům nabízí, by neměl být žádný člověk lhostejný a měl by se nad tím, co společně se stravou dostává každý den do svého těla (a kolik utrpení se za tím skrývá), aspoň pořádně zamyslet a některé své priority přehodnotit. Opravdu není třeba cpát se 7 dní v týdnu masem a průmyslově zpracovanými potravinami.
karce
  26. 7. 2011, 10:04
Vtipně napsaná kniha která v sobě jednoduše shrnuje základní principy syrove stravy! Pokud vás SKUTEČNĚ zajímá jak dobře a zdravě jíst a jste otevření všemu novému, neváhejte to alespoň vyzkoušet...
hermi211
  22. 2. 2013, 14:54
To, ze knizku napsaly dve veganky, bych se podle me mela dozvedet z prebalu a ne az na nejake 60. strane (cca). Kdybych to vedela, knizku bych si totiz bohuzel timpadem ani nekoupila. Ale i presto jsem ji docetla celou a musim uznat, ze jsem se dozvedela pomerne hodne zajimavych (nebo spis zarazejicich?) informaci. Myslim, ze svuj jidelnicek precejenom o trosinku pozmenim - snad k lepsimu... Shrnuti z moji strany: knizka byla spis jakymsi pruvodcem po spatnostech v potravinarskem prumyslu, nez radcem jak zhubnout. Ale i tak byla docela prinosna.
Adushig
  5. 12. 2012, 1:05
Ponekud jednostranna publikace s neobjektivnimi nazory. Kazdopadne cetba me celkem bavila a urcite jsem se dozvedela nove veci a nejspis me to prinutilo se zamyslet. Rozhodne neplanuji stat se veganem, ale kniha i pres az hulvatske vyjadrovani urcite najde svoje nadsence.
pixie
  20. 1. 2012, 19:18
karce: nepleteš si to náhodou se snadnou cestou k ideální váze? Tam autor doporučuje syrovou stravu, v téhle knížce nabádají k veganství. Ano, sice by větší část jídelníčku měla být tvořena syrovou stravou, ale to by měl být každý veganský jídelníček, v opačném případě vznikají bývalí vegani, kteří veganství dělají špatnou reklamu.
Ale každopádně doporučuji k přečtení, zvlášť pokud byste se vegany nebo vegetariány chtěli stát, tohle je dobrý průvodce.