Originální název: The Damnation Game

BETA Dobrovský - 2009
ISBN: 978-80-7306-381-8

BETA Dobrovský (2009) 978-80-7306-381-8 416
Mustang (1995) 80-7191-031-7 420

Náhoda řídí život Martyho Strausse tak dlouho, jak si jen vzpomíná. Tentokrát, konečně, má štěstí. Je povolán z vězení, aby se stal osobním strážcem Josepha Whiteheada, jednoho z nejbohatších lidí Evropy. Ale Whitehead také hraje s náhodou - odvěkou hru, která mu výměnou za nesmrtelnou duši propůjčuje moc a sílu.
Nyní se tajemné síly vracejí, aby si vzaly, co jim patří. Děsivé síly, schopné zrušit i smrt. A Marty se ocitá v pasti mezi svým lidským pánem a samotným Peklem. S možností zahrát si pouze jedinou, poslední, beznadějnou hru... (Založil/a: pumpk1n)

Richie
  22. 2. 2015, 11:53
Málo platné, Barkerovy úchylnosti mě prostě neberou. Kniha má pomalý rozjezd, spoustu zbytečné omáčky okolo jednoduchého příběhu. V druhé části se děj trochu více rozjede a závěr je v režii šílené fantasie autora. Jenže je to jen taková míchanice perverzností, brutality, násilí a nesmyslných rozhodnutí a činů hlavních aktérů.
Barkerův styl psaní mi nesedí a ani tato kniha mě nebavila. Asi jsem málo ujetý na podobné zvrácené fantasie. Pro mě to je spíše škoda peněz za takové čtení. 30 %.
Magyana
  16. 8. 2013, 12:17
Konečně jsem taky zkusila nějaký horor. Barker je skvělý vypravěč a byť první polovina knihy vlastně ani hororová není, ve druhé to čtenáři vynahradí.
Jen jsem tak nějak čekala, že se budu víc bát...
ondrasek
  6. 7. 2013, 10:18
Skvělý horor, první polovina knihy je slabší (krom úvodní výborné pasáže v poválečné Waršavě) a spíše připravuje půdu pro polovinu druhou. Ta pro mě začíná Whiteheadovým už tak úchylným rozlučkovým večírkem, na kterém se objeví nezvaní hosté - nebudu spoilovat (jsou to nemrtví psi). Odtud dostává kniha grády a pokračuje až do konce v tom pravém hororovém šílenství.
Zlatokrt
  30. 9. 2011, 23:12
Původně jsem čekal o dost jiný děj, ale mělo mi být jasné, že Barkerovy produkty nejsou takové, jaké se zdají. Po dočtení jsem si musel chvilku připomínat, že opravdu, ale opravdu na světě existují i lidi, kteří nemají ve sklepě naporcované mrtvoly a v kufříku příruční předpeklí. Anebo neexistují? :-)
Vorobok
  22. 3. 2014, 18:09
Na tento horor jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Mysteriozita, splatter, hnus, imaginace. Když došlo na mrtvé psi a požírání sebe sama, to byl dost solidní humus. Pecka :) Od teď si budu dávat větší pozor, když ucítím šimrání na krku.
irendie
  17. 3. 2013, 21:36
Úchvatný hororový příběh s realistickými postavami. Barker nesází na hektolitry krve ale na tajemnost, perverzi a úchylnost propracované do takových detailů že je to až geniální nebo šílené. A stejně tak autor, ale genialita vždy hraničila se šílenstvím. Pokud máte až moc dobrou představivost nedoporučuji číst... Pak by jste alespoň 5 dní nespali a propadali paranoie při každém zašustění na schodech.