Rembrandtovo tajemství

Originální název: The Rembrandt Secret

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-905-3

Jota (2011) 978-80-7217-905-3 336

Úchvatný příběh odhaluje šokující pravdu o jednom z největších umělců, jaké kdy svět poznal.

Obchodník s uměním odkryje ponuré Rembrandtovo tajemství a stojí ho to život. Po okolnostech této smrti začne pátrat jeho syn. Důležitou roli v hrůzostrašném příběhu ze světa umění hraje druhá fatální žena Rembrandtova života – Geertje Dircxová. Právě její osud se stává klíčem k rozluštění záhady kolem pravosti jistého mistrova obrazu, po níž v současnosti pátrá známý londýnský galerista. Před čtenářovýma očima se rozvíjí jeden z největších komplotů v dějinách. Zřejmě by nikdy nebyl odhalen, kdyby se do případu nezapletl brutální vrah.

Autorka se opírá o mnohaletou znalost umění, vychází z dochovaných dokumentů a tyto pracně získané archivní materiály mistrně vytvarovala do podoby kriminálního thrilleru. (Založil/a: stripped)

bojovnicka
  1. 6. 2015, 15:25
Mám moc ráda historické romány a thrillery. Tato kniha v sobě obsahovala obojí. Chvílemi mi vadilo, že se nás snaží naladit až na moc dojemnou a romantickou notu (až ve stylu červené knihovny), ale celkově byla kniha super. Závěr byl nečekaný a to u správného kriminálního thrilleru je to, co očekávám.. V průběhu čtení jsem podezřívala téměř každého, takže klobouk dolů :-)
VA
  23. 9. 2013, 21:41
Konec stál fakt za to. Kdo touží se jej dovědět, nechť si knihu přečte. ;-) Dobře se četla, je jsem zpočátku měl chaos v těch jménech.