Tkáč iluzí

Tkáč iluzí Originální název: Tkacz Iluzji

Netopejr - 1999
ISBN: 8086096203

Netopejr (1999) 8086096203 340

První kniha Kronik Druhého Kruhu.

V roce 1994 otiskl polský časopis Fantastika povídku Tkáč iluzí, která kromě jiných ocenění získala prestižní cenu Janusze Zajdla jako nejlepší sci-fi povídka roku. Stejnou cenu obdržela autorka v roce 1997 i za její pokračování Blankyt mágů.
V anketě čtenářů Ikarie byl Tkáč iluzí oceněn jako nejlepší zahraniční povídka roku 1997.
Tyto povídky o mladém mágovi Kamínkovi a jeho příteli drakovi, vyznačující se neobyčejnou imaginací (zde se možná projevuje výtvarná profese autorky), posléze dopracovala v tuto ucelenou knihu.

Povídky:
- Tkáč iluzí (Tkacz Iluzji)
- Blankyt mágů (Błękit maga)
- Bláznův ostrov (Wyspa Szaleńca)
- Ještěr (Jaszczur)
- Druhý Kruh (Drugi Krąg) (Založil/a: tomlutom)

Ewa Białołęcka Ewa Białołęcka
*14.12.1967

Skřítek
  13. 1. 2013, 6:13
Tkáč Iluzí je skvělé fantazy. Poklidné, místama napínavé, humorné a i zlomové čtení, jen ten závěr byl okatě nachystaný na pokračování, cítila jsem se z něj konsternovaná. Od přečtení knihy uteklo spoustu vody, ale stále ve mě zůstává dobrý pocit z krásného příběhu. Druhá kniha Kámen na vrcholu už není o ničem. Chybou totiž bylo očekávání obdobného požitku ze čtení jako u prvního dílu, bohužel.
Zhabza
  23. 10. 2012, 19:10
Bez jednoho "úžasný" bych naprosto souhlasil z Tuleníkem/cí. Velmi příjemná změna od potoků krve, které protečou v jiných, podobných, knihách.
Tuleník
  1. 7. 2011, 14:34
Tkáče iluzí jsem četla asi před deseti lety a tehdy mi připadal úžasný, úžasný a úžasný. I ve fantasy světě originální, jemný a neotřelý.
Musím si ho přečíst znovu, abych ho dokázala vyhodnotit s odstupem.