Tajemství Jednorožce

ISBN: 80-85817-54-3

Albatros (2008) 80-85817-54-3 64
Egmont (1994)

Tintinova dobrodružství (11)

Další Tintinovo dobrodružství začíná neobvykle: Tintin objeví spolu s kapitánem Haddockem v modelu plachetnice lístek, který očividně vede k ukrytému pokladu. Netuší však, že o existenci pokladu vědí i nebezpeční zločinci, kteří se k němu snaží dostat za každou cenu jako první. V tomto příběhu se dozvíme ledacos o hrdinném předkovi kapitána Haddocka a dostaneme se na zámek Moulinsart, kde sídlí banda lupičů. Příběh o honbě za pokladem pokračuje ještě v dalším sešitu Poklad Rudého Rackhama. (Založil/a: iampatrik)

HeM
  11. 8. 2012, 11:40
Špatný to nebylo, ale dobrý taky ne.. Na film jsem se docela těšil, ale Spielberg to docela změnil.. Knížka je asi vždycky lepší no..
Jokolo
  19. 9. 2013, 22:29
Opět je zde krásně rozvíjen charakter Haddocka, což je jen ku prospěchu. Flashbacky z dob jeho předka jsou výborné a dodávají příběhu zvláštní kontrast.
Najdeme zde už klasický Tintinovský humor, díkybohu, který je konečně hojně využíván, ne však přehnaně.
je to krásná příprava na další, výborný díl.
honzik10
  29. 12. 2012, 17:24
Nečetl jsem tohle ale měla obal podle filmu takže to bylo přesně k tomu filmu, ale příběh to má asi stejný. Příběh se mi líbil a bylo to hodně (podle mně) podle filmu takže podle mně to mohl trochu pozměnit, je to potom víc zajímavý když je obojí trochu jiný.
iampatrik
  26. 7. 2011, 21:15
Příběh jsem přečetl hlavně z důvodu brzkého zfilmování Spielberga. Tajemství jednorožce je jednoduchý, dětský příběh, ale přesto je zábavný a čtivý.
Po přečtení jsem návazal hned 12. dílem, které navazuje a také je součásti připravovaného filmu.