Sto nejvýznamnějších knih světové historie

Sto nejvýznamnějších knih světové historie Originální název: Sto nejvýznamnějších knih světové historie

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-200-6

XYZ (2009) 978-80-7388-200-6 379

Záběr žebříčku je nebývale široký - napříč časem a všemi oblastmi lidského vnímání světa. Knihy jsou řazeny do tematických okruhů a každý titul doprovází populárně a zajímavě pojatý informativní text. Procházet s pomocí této knihy literaturou, světem a historií se tak podobá zábavné, trochu dobrodružné a samozřejmě i nenásilně poučné hře, kterou lze doporučit opravdu všem čtenářům. (Založil/a: Judyth)

soniaf
  9. 12. 2011, 0:31
V době internetu je podobná kniha vlastně zbytečná. Člověk ji prolistuje a zjistí, že něco už četl, na něco se chystá a o zbytku ví, že existuje. Informace k jednotlivým knihám jsou málo obsáhlé a kdekoliv na internetu nebo v odbornějších publikacích by se dali sehnat mnohem lepší a ucelenější. Knihu jsem spíše prolistovala a přečetla si kapitoly o knihách, které jsem zatím nečetla. Jako plus hodnotím dvě věci: autorka vybrala dobré knihy k rozebrání a velmi se mi líbilo prohlášení \"...po četbě Dostojevského už nikdo není stejný, jako byl před tím...\" To bylo napsáno u Zločinu a trestu a já se s tím mohu plně ztotožnit. Jinak si ale myslím, že kniha byla takový průměr a v daném tématu je mnoho lepších.
Olivka
  5. 10. 2012, 18:14
Asi jsem čekala víc. Jak píše soniaf, informace k jednotlivým knihám se dají najít mnohem lepší. Většina knih je dobře vybrána, ale velmi mě zklamal přístup autorky v poslední kapitole Jak svět dovede bláznit.