Svět J. R. R. Tolkiena

Originální název: Tolkien´s World: Paintings of Middle - earth

Mladá fronta - 1994
ISBN: 80-204-0500-3

Mladá fronta (1994) 80-204-0500-3 144

Svet J. R. R. Tolkiena, sestaveny k nedavnemu stemu vyroci autorova narozeni, obsahuje vyber sesti desitek barevnych reprodukci del deviti zahranicnich vytvarniku vcetne nekolika prednich ilustratoru Tolkienova dila. Kazdou z reprodukci doprovazi pasaz z textu, ktery vyvarne dilo inspiroval, a svazek doplnuji kratka vyznani jednotlivych vytvarniku a strucny Tolkienuv zivotopis. (viz. prebal knihy) (Založil/a: NikolaD)

Samael
  30. 3. 2013, 21:20
Potom co jsem otevřel tuhle ilustraci jsem byl velice překvapen jaké má kouzlo.Když se do ní ponoříte okamžitě Vás to přenese k příběhům,které tak dobře znáte.Obrázky jsou nádherné a spolu s úryvkem z textu se dokonale doplňují.
Peter.Melon
  20. 4. 2014, 15:05
Souhlasím s uživatelem Samaelem.Mám stejný názor jako on.Také se mi líbí bohaté ilustrace v této knize.
NikolaD
  26. 1. 2015, 3:28
Úžasná kniha, která by ve Vaší sbírce od Tolkiena neměla chybět. Její ilustrace je úchvatná, souhlasím se Samaelem, úryvky dokonale doplňují. Stačí se podívat na obrázek, přečíst kus textu a opět jsme ve Středozemi, ani nemusíme číst celé knihy znova.