Vlci u dveří

Vlci u dveří Originální název: Wolves at our door

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-530-5

BB art (2005) 80-7341-530-5 270

Podivuhodný příběh manželského páru, který žil s vlky.

Vlci živí lidskou představivost již celá staletí. Do obecného povědomí se vryl jejich obraz jako nemilosrdných dravců a bytostí temnoty. Aby tento mylný názor opravili, strávili Jim a Jamie Dutcherovi šest let ve stanovém táboře na samém okraji divočiny ve státě Idaho, kde žili a filmovali uprostřed vlčí smečky. Nyní se rozhodli podělit se o své zážitky v této strhující a lyrické vzpomínkové knize. (Založil/a: Sidheag)

Jim Dutcher Jim Dutcher

Jamie Dutcher Jamie Dutcher

Shax
  28. 10. 2011, 22:40
Láska na první přečtení. Miluji vlky a tak tato knížka, popisující manželé Dutcherovi, kteří si dokázali proklestit cestu k vlčímu srdci a lásce, nesměla chybět v mé "vlčí" sbírce! :)
Nifrea
  8. 10. 2013, 17:43
Moc hezky a čtivě napsaná knížka o lásce k vlkům, kteří mnozí lidé slepě zatracují i o lásce mezi vlky samými:).
Apneator
  17. 7. 2014, 16:30
Měl jsem obavu, jestli tato kniha nebude psána pateticko-buranským americkým způsobem psaní, a když jsem se prokousal přes úvod a první kapitolu, měl jsem radost, že není. Tedy...do chvíle, než se do psaní vložila Jamie. Jimovy kapitoly jsou velmi zajímavé a poutavé, inteligentně psané a z knihy jsem si kromě několika doplňujících informacích o vlčí etologii odnesl také pohled na filmaře v divoké přírodě a mnoho cenných informací z této oblasti. Zajímavé je interpretovat vlčí chování na lidské skupiny. Jinak je to spíše o lidech, kteří s vlky žijí za účelem natáčení. Za pozornost stojí i to, jaké potíže mají s místními a obecně nevzdělanými nebo neinformovanými lidmi. Měl jsem tendenci si myslet, že to se děje jen u nás. Dal bych 4 hvězdy, ale Jamie to fakt kazí.
Sidheag
  4. 1. 2010, 20:41
úžasná kniha nejen pro milovníky vlků, je velmi čtivá, dobrodružná, poučná...