Mé ztracené město

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Listen - 2008
ISBN: 978-80-86526-33-1

Listen (2008) 978-80-86526-33-1 144

Novela nositele Státní ceny za literaturu za úspěšný román Patriarchátu dávno zašlá sláva se odehrává převážně v hornickém Mostu, v době, kdy postupně odstřelované město sloužilo jako kulisa v mnoha válečných filmech. A mladé umírající vojáky hráli zdejší studenti. Jednoho z nich, jeho hledání lásky, přátelství i místa v životě, sledujeme od dětství až na pražskou FAMU. Novelu zaplňují i další postavy a postavičky – matka hrdinova kamaráda s nenasytnou touhou po mužích, stárnoucí herečka, milující se jako Roxana i paní Bovaryová nebo hrdinův otec, který vede donkichotovský souboj s komunisty... (Kosmas) (Založil/a: tkimitkiy)

Palahniuk
  18. 3. 2015, 10:35
Brycz je zatím snad můj nejoblíbenější český spisovatel. Jeho styl je prostý, upřímný a naprosto dokonale syrový, tak jak to mám ráda. Kouzlo knihy tkví v tom, že ať už žijete kdekoliv, třeba i v tak na první pohled odporných městech jako Most, Ústí nad Labem nebo Kladno, genius loci je tam vždycky s vámi a nakonec jsou to hlavně příběhy, které vás k místu navždycky přivrtají, nikoliv počet supermarketů nebo vynálezů Ondřeje Kobzy.