Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vzkříšení Olympie

93%
5 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vzkříšení Olympie
 Všechny obaly
Vzkříšení Olympie
 Všechny obaly
Originální název: Vzkriesenie Olympie

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Erika - 2004
ISBN: 80-242-0932-2
Počet stránek: 260
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 14x v přečtených
v knihovně 18x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Erika (2004) 80-242-0932-2 260
Olympia (1980) 294

Kniha Vojtěcha Zamarovského líčí více než tisíciletou historii antických olympijských her a zamýšlí se také nad jejich odkazem dnešku. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 8. 2015, 15:53
Jak už je zvykem u Zamarovského knih, i tato kniha o olympijských hrách byla velmi čtivá. Četl jsem ji sice dlouho, asi dva nebo tři měsíce, ale to jen proto, že kniha je nacpána nespočtem informací nejen z oblasti starověkého sportu, ale i z oblasti kulturní či společenské. Starověké olympijské hry dosáhly takového významu, že napsat o nich stručnou knihu by bylo snad pohrdáním.
Zamarovský však napsal knihu, která starověké olympijské hry náležitě oslavuje a zároveň nám je přibližuje tak dobře, že máme obrovskou chuť se přemístit do minulosti a některých her se zúčastnit. Staří Řekové i ve sportu a v organizaci sportovních soutěží dosáhli nesmírného pokroku.
V posledních kapitolách popisuje autor proces znovuobnovení novodobých olympijských her a i toto čtení je velice zajímavé.
Myšlenka starořecké kalokagathie (harmonický rozvoj těla a ducha) mi velmi utkvěla v paměti - kéž by i dnes tato idea byla v myslích všech lidí i národů.
VaclavB
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 5. 2015, 11:24
Kniha přináší hodně podrobností ze staré Olympie, uměleckých děl, architektury ale hlavně her, které se staly symbolem soutěžení v mezinárodním měřítku dříve, než dnešní národy začaly existovat a trvaly po delší dobu, než jaká uplynula od posledních starých her do počátku nových. Zamarovský k tématu přistoupil trochu profesorsky a ztrácí se v podrobnostech, takže místy je to čtení dost nudné. Na druhou stranu je vidět, že to měl zpracované hodně do hloubky a že neměl konkurenci v oboru. Popis vzkříšení olympijských her v 19. a na počátku 20. století je třešničkou na dortu, která je stejně zajímavá, jako bájná historie her.
Martey
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 8. 2015, 18:44
Knihy od Zamarovského sú vždy velmi zaujímavé s vynikajúcim opisom udalostí alebo pamiatok. V starobylej Olympii nám urobí nádhernú exkurziu a popri tom ešte nezabudne na Atény, alebo Korint. Po prečítaní knihy som hneď dostal cestovatelskú a poznávaciu horúčku, takže už mám v pláne navštíviť tieto miesta a vidieť to na vlastné oči.