Pravidlo devítek

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Classic - 2011
ISBN: 978-80-86707-88-4

Classic (2011) 978-80-86707-88-4 480

Titul Lord Rahl je symbolem zachování magie a svobody jednotlivce a představuje samotnou podstatu svobody... Příběh úzce svázaný se ságou Meč pravdy, odehrává se v paralelním vesmíru. (Založil/a: MV-Vavrova)

nečik
  29. 8. 2011, 7:05
Původně jsem chtěl dát 5 hvězdiček, ale kvůli některým pasážím musím dát o jednu méně. Hlavně kvůli konci. Prostě mi moc nesedl. Ne, že by to bylo špatné četení, to vůbec ne, knížku jsem dal na jeden zátah. Je to opravdu hodně čtivé. Nejlepší pasáž je z prostředí psychiatrické léčebny. Tady se Goodkind vyřádil. Jako film by to vůbec nemuselo být špatné.
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:47
A za mě zase musím napsat, že kniha nic moc. potenciál to mělo obrovský. ovšem zápletka slabá, motivace záporných postav malá a -ne-uvěřitelná. Rozuzlení nelogické, patetické a podle mě i nereálné. Vůbec nechápu co se tam (na konci díla) stalo, souvislosti nezapadly. celkově vlastně nechápu, o co tam šlo a to se považuju za bystrého čtenáře. Třetina knihy je útěk z blázince, což kdyby se zkrátilo, mohly se stránky využít na lepší ukončení děje. Jako čtenář úplně celé ságy mega zklamání. I ta scéna s tou postavou zpovědnice v krámku s magií. wtf? A ta poznámka na konci, že je vlastně hrdinka Amnell? A on Rahl? To vlastně znamená, že po stovkách let pí**l bratr ségru...americké čtenáře bez mozku tohle možná uspokojí, mě teda rozhodně ne!