Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bohové a králové starého Egypta

91%
5 25
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bohové a králové starého Egypta Originální název: Bohovia a králi starého Egypta

Nejnovější vydání:
Brána - 2005
ISBN: 80-7243-267-2
Počet stránek: 360
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 38x v přečtených
v knihovně 29x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Brána (2005) 80-7243-267-2 360

Obnovené vydání dosud nepřekonané knihy, která seznamuje populární formou se světem králů, bohů, bájí a mýtů řeckého a římského starověku. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2013, 22:30
Já bych řekla, že tento slovník se dá číst jako kniha od začátku do konce, alespoň já jsem to tak poprvé udělala. Jak se na sebe hesla postupně nabalovala, vznikal pro mě jakýsi mnohovrstevnatý román o starém Egyptě.
Hledající
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 9. 2011, 11:44
Když držím v rukou tuto nádhernou knihu (ještě v původním vydání), tak se neubráním vzpomínkám na má léta na gymnaziu, kdy prakticky každá snídaně před odchodem do školy byla provázena čtením nějakého hesla z této "encyklopedie" (na střídačku s "Co život dal a vzal" od Betty McDonaldové). "Bohové a králové starého Egypta" společně s Waltariho Sinuhetem mají na svědomí mou dlouholetou lásku k Egyptu (jeho historii, náboženství..) a první splněný sen "dospívajícího mladíka" - vypravit se tam (mimochodem na "druhé" podrobnější výpravě napříč Egyptem jsem při plavbě po Nilu požádal svou přítelkyni o ruku). Po mnoha letech od přečtení prvních stránek jsem měl možnost se s autorem setkat poprvé osobně v pro něj ne zrovna příjemné situaci (v nemocnici), ale s radostí a ochotou se mi svou třaslavou rukou ovlivněnou Parkinsonovou chorobou podepsal právě do této knihy. Jeho rozzářené oči, když jsem mu vypočítával knihy, které jsem od něj četl, tu se mnou budou pořád. Přestože podpis je velice špatně čitelný, pro mě to byl a je nádherný dárek od člověka, který je pro mě "pan spisovatel". Přestože má za sebou pohnutou a ne zcela jasnou a ideální minulost, nehodnotím ho jako člověka "politického", ale "literárního". Bylo pro mě i velice smutnou událostí, když jsem mohl být v jeho posledních chvílích se svými kolegy u něj (naše druhé setkání), bohužel již naprosto bezmocní...vlastní kniha se samozřejmě nedá číst souvisle (kromě úvodních pasáží), ale každému zájemci o historii starověkého Egypta a v souvislostech i vůbec Blízkého Východu pomůže zodpovědět mnohé. Určitě tu je má citová nadstavba v hodnocení, kniha je prostě fenomenální.