Originální název: Dejiny písané Rímom

Garamond (2016) 978-80-7407-287-1 404
Perfekt (2005) 80-8046-297-6 268
Český spisovatel (1995)
Mladá fronta (1967)

Kniha hovoří o městě, které se nazývá věčným, i o říši, jíž dalo jméno. Vypráví o cestě od bezvýznamnosti ke světovládě, o válkách i kulturních památkách, o hrdinských i všedních dnech, o slávě i o rubu této slávy. Je to vzrušující líčení nenávratného mládí lidstva, jež nazýváme antikou, z pera jednoho nejlepších autorů literatury faktu u nás - Vojtěcha Zamarovského. (Založil/a: Tanmut)

Richie
  22. 2. 2013, 2:03
Touto knihou jsem si velmi oblíbil Vojtěcha Zamarovského. Sepsal historii starověké římské říše velmi čtivou a přehlednou formou, díky které se nejen dospělý čtenář, ale i školák může poučit o těchto dějinách. Díky této knize jsem se začal zajímat o antiku a následně přečetl desítky dalších knih o starověkém Římu, či stovky jiných knih o celkových dějinách. Zamarovský však stále patří mezi mé přední spisovatele historie.
teite
  7. 12. 2013, 22:31
Zamarovský mě nezklamal ani zde, naštěstí se mi dostala do rukou ještě kniha ve starším vydání, protože nesnáším kýčovité pouťové obálky a možná by mě to odradilo od přečtení, což by byla škoda.