Originální název: Twin Sombreros

Návrat - 1994

Návrat (1994)

Volné pokračování románu Rytíři z pastvin.Brazos Keene v nesnázích.Po přespání v opuštěné chatě je nařčen zástupcem šerifa Bodkinem,že zavraždil mladého Allena Necea.Při vyšetřování případu šerifem Kiskaddenem je dokázána jeho nevina a je propuštěn.Snaží se vyřešit vraždu Allena s pomocí bývalého přítele Hanka Bilyena.Hlavně k vůli sestrám Allena,dvojčatům June a Janis.Dokáže nejen ....
Vyšlo v nakl.Dominik Hlaváček,Praha v roce 1948. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  24. 11. 2011, 8:45
Knihu jsem četl o mnoho let dříve než Rytíře z pastvin.V dětství to byla třetí nejoblíbenější kniha Z.G. z těch co jsem od něho četl.Byla to a je opravdová kovbojka.Příběh mladého kovboje Brazose Keena,o šest let staršího a zkušenějšího.Kniha je napínavá,plná dobrodružství,zvratů ,ale i lásky k Neceovým dvojčatům (Myslí si,že miluje jednu a ani u druhé si není jistý),což dodává příběhu humoru.I trocha historie se tam najde.Kniha byla zfilmována s Randolphem Scottem v hlavní roli roku 1948 pod názvem Gunn Fighters,western je barevný.