Genetika pro gymnázia

Genetika pro gymnázia

Fortuna - 2003
ISBN: 80-7168-851-7

Fortuna (2003) 80-7168-851-7 144

Nejen ti, kteří budou studovat na přírodovědeckých nebo lékařských fakultách, ale všichni vzdělaní středoškoláci se budou stále častěji setkávat s pojmy z genetiky. V souladu s tímto dynamicky se rozvíjejícím vědním oborem je aktuálně zpracována i tato učebnice. Výklad učiva daného učebními osnovami autor rozdělil do tří oddílů s názvy Rozmnožování a dědičnost, Klasická genetika a Molekulární genetika. Text je psán srozumitelně a je doplněn mnoha obrázky a schématy. (Založil/a: soniaf)

soniaf
  28. 7. 2011, 12:03
Z této knihy jsem se učila na přijímací řízení na lékařskou fakultu, obor Všeobecná sestra a dostala jsem se úplně z přehledem. Proto můžu říct, že na přípravu pro bakalářské studium na lékařských fakultách bohatě stačí. Je to jediná, mě dobře srozumitelná, učebnice genetiky. :-)
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 9:45
Je to předposlední kniha ze série pro střední školy - Biologie rostliny, živočichů, člověka, genetika a ekologie. Většina věcí, kterou dávají učitelé do testů, je právě tady v těch knihách. Dobrá volba hlavně na gymnázia.