Odmaturuj z chemie

Odmaturuj z chemie

Didaktis - 2002
ISBN: 80-86285-56-1

Didaktis (2002) 80-86285-56-1 208

Poutavá učebnice určená k přípravě na maturitu (i k nové podobě maturity) a k přijímacím zkouškám na vysoké školy. Obsahuje celou středoškolskou látku chemie, poznatky z obecné chemie, anorganické a organické chemie a biochemie. Kniha je přehledně zpracována do 38 kapitol, které jsou dále členěny na menší podkapitoly, příp. i menší tematické celky. Snadnou orientaci v textu podporuje grafické odlišení ústředního textu od doplňujících poznámek a zajímavostí a barevné zvýraznění základních pojmů. Text je doplněn mnoha přehlednými tabulkami a názornými schématy. Určeno studentům všech středních škol během celého středoškolského studia, jejich učitelům a ostatním zájemcům o studium chemie. (Založil/a: soniaf)

soniaf
  28. 7. 2011, 14:38
Kniha podle mě není vhodná pro přípravu na přijímačky na VŠ, jak se všude uvádí. Na to je moc obecná a málo podrobná. Jinak je ale snadno přehledná a celkem dobře vykládá středoškolskou chemii...
Bloodym
  7. 12. 2013, 0:14
Při přípravě na maturitu se mi tahle kniha opravdu hodila. S kámoškou jsme vypracovávaly otázky na půl a když byl nějaký problém, stačilo jen otevřít.
Melindaaaa
  21. 7. 2012, 12:40
I když všichni, hlavně profesoři knihu odsuzují, že je v ní spousta chyb, podle mě dobře poslouží, minimálně jako přehled toho, co je potřeba znát k maturitě. Pokud bude potřeba, lze oinforamce doplnit z jiných zdrojů. Jako základní kostra je podle mě ideální.
Anko
  5. 2. 2012, 11:53
Netuším, nakolik dobrá je tato kniha k přípravě na maturitu/přijímací zkoušky, ale k výkladu středoškolské chemie je ideální. Mohla by sice obsahovat více chemických rovnic, ale text je na druhou přehledný a, pokud se to u učebnice chemie dá říct, dobře čitelný.