Naruto: Naruto Uzumaki

Naruto: Naruto Uzumaki Originální název: Naruto, Vol. 1: うずまきナルト, Uzumaki Naruto
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-047-7

Crew (2011) 978-80-7449-047-7 190

Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná, dokonce ani když nejste obecně zatracovaný outsider, který má v sobě zapečetěného devítiocasého démona, jenž kdysi málem srovnal se zemí celou nindžovskou vesnici. Naruto je však pevně odhodlaný splnit si tento sen a vzdát se za žádných okolností nehodlá. Nejspíš proto, že neví, co to slovo znamená (a prakticky určitě ho nedokáže správně napsat). (Založil/a: Santa666)

KillHurt
  10. 3. 2016, 19:45
I přes zjevné kvality mi po prvním díle hlavní hrdina nepřirostl k srdci. Možná je to mým učitelským povoláním a představou "toho štěstí" mít takového žáka ve třídě. Rozhodně se jedná o dobře napsané a kvalitní čtení.
Canderous
  9. 1. 2013, 15:37
Úvodní díl z velmi dlouhé série o mladém ninjovi Uzumaki Narutovi. Jelikož jsem nejdříve viděl seriál, a poté teprve začal číst mangu (tento druh japonského komiksu) nebyl jsem ničím překvapen, avšak nemůže se to vyrovnat japonskému dabingu jednotlivých postav. Japonština postrádaná také v názvech technik, vesnic a zemí trochu ubírá na kouzlu celé série. Nicméně úvod do celého příběhu je skvostný a postupný Narutův vývoj je velmi poutaví. Pokud bych odebral fantasy část, týkající se technik, nadlidských schopností a možnosti přežít téměř cokoliv, bych samotnou příběhovou linii jednotlivých postav i celého děje přirovnal k jakémukoliv vynikajícímu autorovi. Jako např. G. R. R. Martin, Ernest Hemingway a další. Z filmového prostředí, se příběh podle mě rovná kvalitě příběhu filmu Dokonalý trik, Temný rytíř, Inception a další. Každopádně tuto sérii doporučuji vyzkoušet.