Originální název: Útěky

Ikar - 2015
ISBN: 978-80-249-2654-4

Ikar (2015) 978-80-249-2654-4 320
Československý spisovatel (2009) 978-80-87391-21-1 296

Na knize spolupracovali Josef Škvorecký a Lída Baarová.

Premiérové české vydání! Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škvorecký. Když člověk dospěje k věku, jemuž se už nedá říkat mladiství - a to je můj případ - začíná dělat životní bilanci, jaký byl můj život, jaký měl smysl, co jsem udělala dobrého i špatného, a pak ovšem ta kardinální otázka: kdybych jej mohla prožít znovu, dělala bych všechno jinak? Doplněno filmografií. Součástí knihy je DVD s filmem Darmošlapové, režie Federico Fellini, italsky s českými titulky. (Založil/a: Oskar)

Josef Škvorecký Josef Škvorecký
*27.09.1924 - †3.1.2012

Lída Baarová Lída Baarová
*07.09.1914 - †27.10.2000

vladislaus
  13. 2. 2014, 16:32
Díky této zpovědi od pramene se dozvíte mimo jiné , jak to bylo s ní a Goebbelsem. My co známe tohoto propagandistu jen z filmových žurnálů, nemůžeme pochopit, co na něm učarovalo mladé Baarové. Zde byla láska opravdu slepá, nebo vypočítavá?
Barabura
  9. 12. 2011, 14:04
No nevim, mám pocit, že Lída byla hloupá nanda. Tak na mně působila v této biografii. Myslet víc na prachy než na svojí záchranu; nechápu...
Ovšem knížka je výborně napsaná.
Romanka
  4. 9. 2016, 17:44
Ke knize jsem se dostala díky filmu. Byla to žena, která krutě platila za to, že jen milovala. Myslím že nikdo jí nemůže mít za zlé, když ve své mladosti a lásce, byla naivní a o politiku se vůbec nezajímala. Vyprávění bylo krásné v tom, jak v oné době byli muži galantní a dámy se chovaly jako dámy. Často si dnes ženy stěžují, že dnešní muži nejsou dost galantní, ale upřímně, my se snad chováme jako dámy? ;-)
Lecter
  7. 11. 2015, 20:25
Černobílý den jsem věnovala této knize a můj pocit asi takhle:
Baarová nebyla žádná Madla z cihelny a svůj život si Za tichých nocí představovala určitě daleko jednodušší.Prožila nejedno Ohnivé léto a třebaže byla nějakou dobu Maskovaná milenka a neměla Na růžích ustláno,našel si ji ve zralém věku Její lékař a mohla si zase říct,že Život je krásný.
Škvorecký sepsal její vyprávění a na mě působí moc hezky.Už jsem některé četla a přestože se vedou diskuze o pravdě,o lži,o vztahu s Goebbelsem,každý ať si udělá svůj názor a hodnocení.
Pro mě zůstavá dál,jako nejkrásnější Dívka v modrém.
pove
  1. 1. 2012, 13:45
Souhlasím s Baraburou - hloupá nanynka, která o sobě věděla, že je krásná, ale vodit ji za ručičku. Velmi chytrá, ale na druhou stranu - husička. Ale kniha se čte jedním dechem.
KamcaR
  9. 11. 2014, 8:22
Knížka se čte velmi dobře a určitě stojí za přečtení. Nejen kvůli životu slavné herečky, který ovlivnila naivita mládí a jedno dvě chybná rozhodnutí, ale i kvůli sondě do dvou velmi tragických období nejen českých dějin.
Pess
  14. 2. 2016, 17:27
Kniha rozhodně stojí za přečtení - nicméně obzvlášť u takového tématu je třeba přidržet se kritického myšlení (a případně konfrontovat s dalšími zdroji). Je napsána velmi čtivě; když bude mít čtenář čas, zvládne ji bez potíží za den.
Welman
  28. 1. 2012, 1:42
I já souhlasím,ta ženská naprosto nevěděla co se děje kolem ní a taky na to doplatila.Zahleděná do sebe a světa filmu.