Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Peklo

64%
3 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Peklo Originální název: Hell

Nejnovější vydání:
Albatros - 2011
ISBN: 978-80-259-0008-6
Počet stránek: 256
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2011) 978-80-259-0008-6 256

Román Peklo nás zavede na bezmála dantovskou cestu podsvětím; oproti Dantovu poměrně pochmurnému líčení však Butlerova próza hýří inteligentním, štiplavým a dosti černým humorem - ne náhodou ji jeden recenzent označil za "křížence Dantovy Božské komedie a Hellerovy Hlavy XXII"!

Televizní hlasatel Hatcher McCord jednoho krásného dne zjistí, že se ocitl v Pekle, a snaží se pochopit, jak k tomu došlo. Neblahý osud ovšem nezakouší sám: Peklo je zalidněno plejádou barvitých osobností, včetně Shakespeara, Hitlera, Stalina, všech papežů a drtivé většiny amerických prezidentů. Otázka možná nezní, kdo všechno tu je, ale kdo tu vlastně není. Sám Hatcher svůj posmrtný život tráví po boku Anny Boleynové, někdejší manželky Jindřicha VII.; jejich vztah ale kalí skutečnost, že je Anna svým bývalým manželem stále posedlá. Jednoho dne ovšem Hatcherovi svitne naděje: setká se s Dantovou Beatricí, která je přesvědčena, že se z peklá dá dostat, neboť ani sám Satan (který mimochodem vládne dosti buranským smyslem pro humor, používá mimořádně vulgární slovník a voní se výhradně kolínskou Old Spice) není všemocný... (Založil/a: KiJi)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Vlašule
0%
  29. 2. 2016, 11:51
Není moc knih co bych nedočetla. Stále se snažím najít to NĚCO v každé knize. Ale toto je fakt brak, kterým jsem jen ztratila čas. Možná jen nedokážu ocenit moderní pojetí, jsem evidentně spíš na klasiku.