Když přijde láska

Když přijde láska Originální název: Když přijde láska

Fragment - 2006
ISBN: 80-253-0267-9

Fragment (2006) 80-253-0267-9 124

Katčin studentský život je plný netradičních zážitků ze školy, z autoškoly, kterou začne navštěvovat, hodně času tráví s přáteli, ale láska v jejím životě stále chybí. Zčista jasna se ale objeví nový kluk - Jirka. Mohl by on být tím, na kterého už dlouhou dobu čeká? Příjde konečně láska?
Nikdy neříkej nikdy - příběhy prvních lásek. (Založil/a: trynitrix)

Veronika Kabátová Veronika Kabátová

D.-e.-e.-
  21. 12. 2014, 19:59
Obsahuje spoiler spoiler Za autorku jsem ráda, že své spokojené čtenáře našla (viz komentáře níže). Za mě však víceméně špatné. Plytkost, jednoduchost, banalita... Myslím, že ani dívčí román nemusí být nutně takový. Co mi ale vyloženě drásalo nervy, bylo neustálé opakování jedné a té samé věci v promluvách hrdinky určených čtenáři, například "Malým dětem je vždycky hůř rozumět, ale když k tomu ještě mluví anglicky, tak je to tragédie" - Přesně tohle a spoustu dalších věcí nám Katka sdělí a po několika málo stránkách nás nutí si navlas stejnou věc přečíst znovu. Asi kdybychom náhodou nebyli schopni pochopit její myšlenku hned napoprvé... Ještě teď se mi otevírá kudla v kapse! Dále mi vadily nesrovnalosti v celé sérii, například Standa je ve druhém díle ten nejurostlejší a nejsilnější kluk ze třídy a ve třetím o něm v souvislosti s rvačkou se SPOLUŽÁKEM Adamem mluví zase jako o cvrčkovi. Vážně mám pocit, že si autorka o svých čtenářích (respektive čtenářkách) nemyslí nic lichotivého, když sází na to, že občasných seků si přece nikdo nevšimne. Ani umění ucelenosti není zřejmě autorčina doména. Druhá kniha končí zamilováním se do Davida, který o Katku projevil zájem, zatímco v následujícím díle o něm není ani čárka. Vím, že je mezi knihami nějaká časová prodleva, ale čtenář by si snad zasloužil alespoň drobnou zmínku. Alespoň já na ni čekala celý závěrečný díl. - Marně. :-/
trynitrix
  23. 8. 2012, 15:21
Taková víkendová pohodička na čtení tenhle žánr jsme dlouho teď nečetla takže to přišlo k chuti si zavzpomínat :-)A co se týče příběhu tenhle se mi asi líbil více :-)