Mrtví v rodině

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Baronet - 2011
ISBN: 978-80-7384-464-6

Baronet (2011) 978-80-7384-464-6 368

Desátá kniha série Pravá krev.

Poté, co ztratila své milované ve válce víl, cítí se Sookie zraněná a má vztek. Jediným světlým bodem v jejím životě je láska k upírovi Ericu Northmanovi. Ten je však, právě pro jejich vztah, pod přísným dohledem nového krále upírů. Nejhorší však je, že cesta do říše víl je uzavřena a některé uvízly v lidském světě. A jedna z nich se na Sookie opravdu velice zlobí… (Založil/a: AliceEmily)

Moreanne
  25. 1. 2013, 10:39
Opět skvělý díl (musím souhlasit s pegerren - čím víc Eric, tím víc hvězdiček), i když asi opravdu slabší než předcházející. Pár výhrad ale mám. Kupodivu si asi nakladatelství dalo víc záležet a chyb v textu je méně než obvykle, ale i tak je jich tam pořád hodně. Nechápu ale jednu věc - prvních pár kapitol je rozděleno časově, například Březen - První týden, Březen - druhý týden... Zajímalo by mě proč, když se v nich neděje nic důležitého a celý zbytek knihy se pak táhne jak tejden před výplatou už bez takového časového určení, které by ale bylo na některých místech sakramentsky potřeba. Sama autorka (nebo překladatelé) se v tom časovém určení sama ztrácí, protože o věcech, které se staly před týdnem, nepokrytě tvrdí, že se staly včera. Pak aby se v tom jeden vyznal. Nicméně jsem byla příjemně překvapená dalším "výletem" do Erikovy minulosti.
pegerren
  24. 3. 2012, 20:02
miluju tuto sérii-je pravda, že miluju hlavně HBO seriál-true blood, takže si nejsem jistá jestli dokážu být ke knížkám dostatečně objektivní. moc se těším na další díl. co se týče hodnocení, tam si svojim úsudkem opět nejsem jistá, protože mám pocit že čím častěji se v knize objevuje Erik, mám tendenci dávat více hvězdiček :-D
trpaslyk
  4. 11. 2011, 10:54
Pro mě jednoznačně nejmíň zajímavá kniha z celé série. Je rozvleklá, od začátku do konce se to jenom zauzlovává, ale nikdy nepřijde vygradování, prostě se to tak nějak „rozplizne“ a najednou se všechno jako zázrakem samo a snadno vyřeší. Opravdu divné, úplně jiné než ostatní díly. Snad budou další díly lepší.