Králíkům se nikdy nedá věřit

Originální název: Never Trust a Rabbit

Argo - 2003
ISBN: 8072034839

Argo (2003) 8072034839 268

Kniha londýnského autora představuje pozoruhodnou sbírku dvanácti téměř neuvěřitelných povídek, které autor obratně stmelil svým záměrně surrealistickým nazíráním každodenního života lidí se všemi jejich možnými i nemožnými tužbami a tajnými smyslovými vzněty. Z větší části jde o fiktivní příběhy z doby nejen dnešní, ale i dávno minulé, s jistým morálním ponaučením. Všechny povídky spojuje jejich mnohovýznamovost a pronikavý účinek, který mají na čtenáře, o čemž svědčí fakt, že ve Velké Británii se kniha stala v roce 2001 naprostým bestsellerem. Neblahé předtuchy, žena-automat, odliv odhalující něco zcela nečekaného, budoucnost předpovídající bankomaty nebo bludiště, které se vytrácí z paměti – to vše svědčí o úžasné fantazii a vypravěčském umění autora. Ne nadarmo si za název své knihy zvolil část maďarského přísloví: Králíkům se nikdy nedá věřit. Vypadají skoro jako dětská hračka, ale sežerou vám úrodu. (Založil/a: Janiska)

Janiska
  30. 7. 2011, 8:55
Má první povídková kniha. Jsem příznivec delších příběhů, ale tyhle povídky se mi líbily. I když musím přiznat, že jedna nebo dvě na můj vkus byly až moc zvláštní a pár prvků se celkem opakovalo. I tak měla kniha svou zajímavou takřka strašidelnou atmosféru a většina povídek na konci překvapila. Doporučuji k přečtení.