Pirátství - Úplné dějiny

Originální název: Piracy. The Complete History

Mladá fronta - 2011
ISBN: 978-80-204-2408-2

Mladá fronta (2011) 978-80-204-2408-2 294

Dějiny pirátství začaly vzápětí poté, co se člověk vydal na moře. Zkušený historik Angus Konstam, který se tímto tématem zabývá už dlouhou dobu, zavede čtenáře přímo do hlubin temného pirátského světa a poskytne mu dokonalý přehled o krvavých dějinách námořního lupičství od antiky po současnost. Konstam píše o mořských lupičích, kteří sužovali starověký Egypt, o nájezdech Vikingů a o éře privatýrů. Podrobně se zabývá takzvaným „zlatým věkem pirátství“ a populárními postavami, jako byli Černovous a kapitán Kidd, pokračuje prvním setkáními západních mořeplavců s východními piráty u čínského pobřeží a končí fenoménem moderního pirátství. Důsledně při tom odděluje realitu od hollywoodské fikce, nejnověji ztělesněné populární sérií Piráti z Karibiku, a nabízí tak plastickou představu o skutečné krutosti a násilnosti námořního lupičství. (Založil/a: java)

Angus Konstam Angus Konstam
*02.01.1960

Henry Morgan
  6. 1. 2012, 18:54
Možná bych uvítal podrobnější popis na více stranách. Tohle je ryze literatura faktu, tedy události, data, maximálně koncentrované na relativně málo stranách. Doufal jsem, že to bude více životopisné, že vyzdvihne hlavní postavy, tedy piráty, ale i přes veškerou snahu spíše řeší politické pozadí. No je to jeden z úhlů pohledu, proč ne. Zpracované je to dobře, asi to nelze napsat lépe, jen jsem čekal něco jiného.