Aktivní olovo

Aktivní olovo Originální název: Aktivní olovo

Vojín De Klerk, příslušník extraterestriální black ops jednotky Kobalt, je řezník. Specialista na mokrou práci, garant mrtvého terénu. Na jakou planetu ho pošlou, tam to vyčistí. Poslušný, spolehlivý a výkonný. Hodně výkonný. A v tom je právě trochu problém. Protože ho při jedné z misí natočí novináři. A výkonnost vojína De Klerka nevypadá v médiích dvakrát dobře: všechny ty hromady rozervaných mrtvol v momentě, kdy se generálové a politici zaklínají, že „na této planetě nemáme jediného vojáka“, dělají armádě špatnou image. Není divu, že nadřízení De Klerka okamžitě vykopnou. Krvavá idylka končí a začínají problémy. Civilní existence je pro řezníka, který byl zvyklý každou nesnáz řešit dávkou z hecklera & kocha, nečekaně složitá. Navíc mu komplikují život paranoidní zabijáci s bazukami, vnadné sousedky a fialoví mimozemšťani. Štěstí, že je vojín De Klerk tak výkonný.“ (Založil/a: tequilaking)

zoro2
  15. 10. 2015, 22:18
Výborná oddechovka navíc s lekcí anatomie - trochu(víc) krve, trochu(víc) střev a očních bulv a taky nějaký ten mozek. Obzvlášť vypečené jsou některé dialogy, kdy se vážně od plic zasmějete. Kopřivo, Kopřivo, asi jsme spolu ještě neskončili..
illy
  7. 5. 2012, 13:15
Kulhánek, nebo Kopřiva? Kopřiva samozřejmně. Je originálnější, cyničtější, humornější a celkově ější.... Kdo se rád pobaví pohledem na tělesně postižené a ocení extrabrutální meganámrd - ať neváhá.
Kuci92
  21. 10. 2014, 16:15
Vtipné, drsné a rychločtivé, zkrátka takto bych popsal knihu Aktivní olovo. Navíc ještě vynikající čtivo na oddechnutí, ale zaujme hlavně asi mužskou populaci.
Zelda knihkupec
  20. 10. 2013, 8:33
De Klerk je největší magor ze všech KULHÁNKOVIN co jsem zatím četl. Bohužel tento stroj na zabíjení celou knihu neutáhne... Tak či tak se těším co nám pan Kopřiva přinese příště...
tequilaking
  30. 7. 2011, 12:26
Román vycházel na pokračování na www.prochlapa.cz, kde čtenáři svými návrhy mohli ovlivnit další pokračování.
MartanexXx
  11. 7. 2016, 7:19
Pro mě slabé tři hvězdičky. Hlavní hrdina byl naprostý imbecil a děj jako by ani neexistoval, do toho stupidni komentáře a fórky jak ze čtvrté třídy.
zdennanek
  4. 5. 2012, 16:02
Tak tahle kniha fakt pobaví .... je na ní sice znát že to vyšlo původně jako román na pokračování, na netu .... Ale i tak je to masakr a vůbec nejlepší pasáže sou ty, kde Vojín De Klerk "promlouvá" ....

“Co kdyby dnes modlitbu přednesl náš… host?” Otec to slovo převaluje na jazyku, jako kdyby cucal kočičí bolák s extra příchutí hnisu.
“Milerád,” sepnu také ruce. “Milý Ježíšku! Děkujeme ti za to, že coby fiktivní figura vnášíš do našich životu tolik zábavy a pseudohistorických faktoidů, jakož i za to, že pro duševně slabší jedince představuješ přijatelně kýčovitou ikonu, pomocí níž se dokáží vyrovnat s chaosem a nesmyslností našeho světa. Ámen.”

Trixxel
  19. 6. 2013, 20:36
Psychopat roztrhal fakt-hodně-mega-moc lidí na kusy a ještě se tomu blbě tlemí.
Těším se až se vrhnu na Asfalt a Zabíjení.