Živočichopis

Živočichopis Originální název: Živočichopis

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1939-4

Knižní klub (2007) 978-80-242-1939-4 75

Živočichopis (první vydání v roce 1962) patří k raným prózám Miloše Macourka. Ale už zde, na malé ploše bajek, resp. anekdot ze světa zvířat, vynikne autorův originální smysl pro nesmysl neboli nonsens, zvláštní humor, schopnost pohrát si bez zábran s jazykem a najít poezii a vtip i v často nepoetickém světě. Mini příběhy o bourci, mravenečníkovi, kudlance nábožné, brejlovci a dalších zástupcích zvířecí říše neztratily ani po více než čtyřiceti letech nic ze svého kouzla a přinesou příjemné rozptýlení čtenářům bez rozdílu pohlaví a věku. (Založil/a: Oskar)

vranak
  10. 11. 2013, 11:19
Tuto knihu jsem objevila až v dospělosti a jen shodou náhod, ale velmi mě chytla. Tváří se jako dětská knížka, ale mám pocit, že jako dítě bych si ji tak úžasně neužila. Kratičké příběhy, ve kterých není ani slovo navíc, vystihují přesně charaktery různých lidí ve společnosti. Jsou tu bajky, ze kterých mrazí - kudlanka nábožná, dikobraz. Krásně svobodně nahozené příběhy, často o deseti řádcích a psané třeba jen jednou větou.