Kamarádky: Nejprotivnější holka ze školy

Originální název: The Naughtiest Girl in the School

Egmont - 1999
ISBN: 8071863106

Egmont (1999) 8071863106 149

Elizabeth Allenová je desetiletá dívka žijící s rodiči a vychovatelkou slečnou Scottovou. Je jedináček a její bohatí rodiče jí plní všechna přání. Proto je také hrozně rozmazlená a sobecká. Maminka s tatínkem se ji rozhodnou napravit a myslí, že nejlépe to půjde v internátní škole. Vyberou jednu pro chlapce a děvčata se skvělou pověstí - Whyteleafe. Elizabeth se do školy nechtělo a proto slíbila, že se bude chovat tak hrozně, že ji sami vyloučí a bude se muset vrátit domů. (Založil/a: Lefroy)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

VerenaLord
  29. 1. 2013, 12:26
Pro mě se jednalo o velmi oblíbenou sérii knih, celkově jsem autorku měla jako dítě moc ráda. Ale příběhy Elizabeth mi byly až moc blízké, líbila se mi její drzost, její vzdor a fandila jsem každé její lumpárně.
Nantong
  17. 2. 2013, 21:21
Knihu jsem četla na základní škole a velmi se mi líbila. I přesto, že Elizabeth celou dobu vymýšlela samé lumpárny, nakonec vždy udělala správnou věc.