Encyklopedie historie světa

Encyklopedie historie světa

Podtitul: úplný chronologický průvodce dějinami lidstva

Originální název: The Kingfisher History Encyclopedia

Ottovo nakladatelství - 2001
ISBN: 80-7181-567-5

Ottovo nakladatelství (2001) 80-7181-567-5 496

Historie o vyvoji lidstva od doby kamenne do roku 2000. Informace o udalostech a lidech, ktere ovlivnily svet. (Založil/a: NikolaD)

jatox
  7. 6. 2016, 12:31
Ač nijak nevynikám ve znalostech historie, kniha se mi zdá celkem dobře udělaná. Líbilo se mi, že se zabejvá i jinejma oblastma mimo politický dějiny. Za každý období je tam třeba shrnutí toho, co se událo ve vědě, umění a architektuře. Ale i u těch postupnejch kapitol jsou různý ilustrace nebo fotky nějakýho umění apod. samozřejmě včetně popisků. Další věc, co je fajn, je, že se kniha nezaměřuje jen na ty západní dějiny, ale popisuje i dějiny různejch státních útvarů v Asii, Africe atd., a to obecně procentuálně k západním dějinám ve větším množství, než se tomu věnuje třeba ve školách, zdá se mi.
Ale samozřejmě tam nemůže bejt všecko důležitý. Pokud jsem to nezapomněla (četla jsem to faaaaaaaakt dlouho postupně), tak si myslim, že tam třeba nebyly popsaný podle mě dost zásadní události hladomoru na Ukrajině a obecně Stalinovo vyvražďování... Tak hlavně že tam byly popisovaný kolikrát dost podrobně nějaký bitvy atd., jejichž popis sem kolikrát ani zcela nepobrala, přiznám se, nebo jsem u toho docela dost usínala. Ale to je asi spíš můj problém, že mě tyhle dějiny nebavěj. Jen mi třeba pak taky nepřijdou zas tak podstatný.
Pořád nechápu, proč se věnuje tolik pozornosti Hitlerovi a nacismu, když se opomíjí Stalin a jeho príma režim. Je zarážející, že se o tom neučí ve školách. A tady by to určitě taky nemělo chybět. No a kdoví, kolik je takovejch událstí autorama opomíjenejch...:) Já to neposoudim.
zdeno_bla
  8. 1. 2013, 14:37
Byly dny, kdy jsem s touhle knížkou trávil rána, odpoledne, večery a pár nocí. Doplněná o krásné obrázky a fotky byla pro mě jeden čas biblí.