Nepřístupná dáma

Nepřístupná dáma Originální název: The Heartbreaker

Alpress - 2006
ISBN: 80-7362-223-8

Alpress (2006) 80-7362-223-8 256

Romantický příběh z Anglie na počátku 19. století se odehrává na venkovském panství lehkomyslného šlechtice, který se po společenském skandálu musel smířit se zrušením výhodného sňatku i koncem politické kariéry, zato však našel lásku na celý život. Když se mladý vikomt Farley vrátil z Orientu, otevírala se před ním skvělá politická kariéra, kterou měl podpořit sňatek s dcerou váženého vládního činitele. Naděje na sňatek i kariéru se ale rázem zhroutily, když pohoršená londýnská smetánka zjistila, že si vikomt ze svých cest přivezl dvě nemanželské děti, o které se rozhodl postarat. Společensky zavržený muž se i s dětmi uchýlí na své venkovské panství, kde se snaží poskytnout dcerám péči a nový domov. S péčí o malá děvčata však nastanou velké problémy, které mu částečně pomůže vyřešit mladá půvabná farmářka z bezprostředního sousedství. Oba mladí lidé ale musí po krátkém čase těžce zápasit s nepřekonatelnou vzájemmnou přitažlivostí a přestože si oba, hlavně ale mladá ušlechtilá žena, dobře uvědomují společenské rozdíly, nakonec v boji s láskou podléhají. (Založil/a: Martina)