Rytíř z Růžového útesu

Rytíř z Růžového útesu Originální název: The Mistress of Rosecliff

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-696-5

Alpress (2002) 80-7218-696-5 328

2. díl trilogie Růžový útes. V hlubokých lesích obklopujících vzkvézající hrad na Růžovém útesu připravují velšští rebelové spiknutí proti anglickým vetřelcům. K nejoddanějším zastáncům velšské samostatnosti patří i Rhonwen ap Tomas, která Angličany z duše nenávidí. Záletného krasavce Jaspera FitzHugh, bratra anglického hradního pána, se dokonce pokusila zabít, i když mu kdysi v minulosti ještě jako dítě souhrou náhod zachránila život. V dramatickém příběhu plném napětí se karta náhle obrací. Z prudké Rhonwen se stane Jasperova zajatkyně. Zvítězí odvěká nenávist, nebo bude vytlačena jiným citem? Bude mít Jasper s půvabnou zajatkyní ještě slitování? Podřídí se nakonec vzpurná divoška a pochopí, že láska je mnohem hezčí než válka?Jak se oba vyrovnají se zradou, která je přiměje rozhodnout se jednou pro vždy? (Založil/a: Martina)

Bloodym
  16. 12. 2013, 19:58
Rhowen se objevila už v minulém díle a teď už vyrostla. Splní se druhá část proroctví, které známe z prvního dílu. V knize je pár chyb, ale z celé trilogie se mi kniha líbila asi nejvíc