Dimiter

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-917-6

Jota (2011) 978-80-7217-917-6 248

Podtitul: Příběh agenta vyslaného peklem

Děj příběhu o Dimiterovi, „agentovi z pekel“, začíná v roce 1973 v Albánii. Státní policie se tam všemožnými, i těmi nejdrastičtějšími prostředky snaží získat nějaké informace od záhadného podezřelého cizince – Dimitera. Tomu se však podaří uprchnout a zároveň splnit své poslání.
Po nějaké době se začnou v jedné jeruzalémské nemocnici dít záhadné věci, pro které není logické vysvětlení a jež vyvrcholí řadou stejně nevysvětlitelných úmrtí. Jedná se o další výsledek Dimiterovy mise? (Založil/a: joedrahr)

William Peter Blatty William Peter Blatty
*07.01.1928

snedy
  6. 11. 2014, 18:22
Po první části jsem čekal, že půjde o stejně tajuplné mystery jako u Vymítače. Bohužel je nakonec všechno vysvětleno naprosto racionálně a knize dojde dech. Přitom přepisy rozhovorů, obraz Izraele nebo scény z Albánie nastartují knížku úžasným stylem, který si ale v mých očích zasloužil nadpřirozené prvky. Jako čistá detektivka to nefunguje.