Adam Haberberg

Originální název: Adam Haberberg

Fra - 2010
ISBN: 978-80-86603-67-4

Fra (2010) 978-80-86603-67-4 112

Něco mezi Molièrem a Woody Allenem, psal tisk po vydání románu Adam Haberberg Francouzsky Yasminy Rezy, spisovatelky a světoznámé autorky divadelních her. Jde o text čtivý, humorný a dostatečně živelný, až divoký. Sleduje osudy sedmačtyřicetiletého Adama Haberberga, nespokojeného, neboť nedoceněného spisovatele, otce dvou malých dětí. V době, kdy se potýká s depresí z neúspěchu a nemoci, se setkává s bývalou spolužačkou, pro něj v tu chvíli naprosto odpudivou osobou. Jak se jen mohlo stát, že Adam Haberberg přijal její pozvání a vydal se k ní domů na večeři? (Založil/a: idego)

Yasmina Reza Yasmina Reza
*01.05.1959

badatel
  16. 4. 2016, 21:22
Sedmačtyřicet let není tak moc. Ale Adam je rozhašený, bojí se, nedaří se mu a tak je protivný. Možná je v přechodu. Dorazí to neplánovaná návštěva u bývalé spolužačky, a tam je to taky na pytel. Fra vydává knížky od skvostných až po dost pitomé, víc jak tři hvězdy tomuhle nedám. Tím jsou pro mě Reza a její krajanka Amélie Nothomb vyřízené. A stejně chlapi píšou líp.