Marco Pantani - muž v úniku

Marco Pantani - muž v úniku

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-992-4

Triton (2007) 978-80-7254-992-4 232

Velký soupeř Lance Armstronga a Jana Ullricha, cyklistická ikona a miláček Itálie. V jediném roce 1998 vyhrál dva nejprestižnější etapové závody na světě, Tour de France a Giro d`Italia. V letech 1994 – 1999 nebylo v pelotonu lepšího vrchaře. Rád provokoval. Šátek uvázaný „na piráta“ a bradka barvy kukuřice zůstanou navždy v paměti nejen italských fanoušků. Kniha přibližuje nevšední osobnost tohoto výjimečného cyklisty, okamžiky triumfů, průběh osudové koketérie s drogou i neodvratný pád. Autoři odhalují zákulisí cyklistického byznysu se všemi podrazy, reklamními show, tlakem sponzorů a mediální masáží. (Založil/a: Pethushka)

billbody
  12. 9. 2016, 12:02
Zde je špatně úplně všechno - naprosto jednostranná kniha, která líčí Pantaniho (jinak mého oblíbence) jako svatouška a kladnou postavu, proti které se všichni spikli (přítelkyně je megera, která mu nerozumí, kokain mu někdo podsune, z dopingu ho obviňují neoprávněně, tým ho nepodporuje atd.). Cyklistiky je zde pomálu, jako exkurz do hlavy narkomana kniha také neobstojí (zde sama autorka-hrdinka knihy porušuje naprosto všechny základní zásady jednání s narkomanem). Hvězdičku za vyvolané emoce - úsměv na tváři mi vyloudila zmínka, že to byl Pantani, který celosvětově proslavil cyklistiku (v době Armstronga a Ullricha), řehtal jsem se při popisování toho, jak Pantani vyhodnotil jako slabou stránku Armstronga psychologii závodění, no o při zmínce, jak na startu jedné etapy si Cipollini (jezdící za jiný tým) všimne, že Pantani má horší kolo, tak neváhá a své lepší mu přenechá, tak to jsem se neudržel a dojetím brečel jako želva....