Provence jako sen

Provence jako sen Originální název: Provence jako sen

Nakladatelství Lidové noviny - 2010
ISBN: 978-80-7422-023-4

Nakladatelství Lidové noviny (2010) 978-80-7422-023-4 151

Kniha české malířky provdané do Francie nás zavede do Provence, kde si Lenka s manželem pořídili polorozpadlý zámek, ve kterém se chystají žít a vybudovat zde tvořivé a tvůrčí místo, kde bude živo (divadelní stáže a kurzy výtvarného umění, představení, výstavy, koncerty), samozřejmě s ubytováním účastníků i hostů. Cesta k realizaci tohoto snu byla složitá, plná sutě ze zborcených zdí i jiných překážek nastražených přírodou i lidmi. Vyprávěním se prolínají impresionistické popisy úchvatné přírody, místních zvyků, zdejší kultury, lidí a jejich mentality.\r\n (Založil/a: estrellita)

Ariko
  12. 10. 2014, 14:34
Vyloženě jsem si knížku užila. Popravdě jsem od ní čekala něco jiného, ale i tak mě mile překvapila. Kniha nemá děj, není popisem Provence, ale jen intimní zpovědí autorky o tom, jak budovali zámek. Ale styl jakým je kniha psána, nadhled a humor mě vtáhly.
Odpočinkové čtení do porodnice jak dělané :)
gabin
  2. 8. 2012, 14:20
Tak tuhle knihu jsem si po přečtení exempláře z knihovny okamžitě běžela koupit, a to ne proto, že je o Provence, ale pro nezdolný optimismus a smysl pro humor autorky. Pustit se těhotná a s malým dítětem do přestavby ruiny zámku, byť společně s manželem a v Provence, žít tři roky (čti tři zimy) v mobilhomu - opravdu smekám a až se mi něco nebude chtít, věřím, že byť jen při pohledu na tuto útlou knížečku se vzchopím a úkol provedu:-) Paní Civade navíc skvěle maluje a vůbec to má v hlavě srovnané...
mosem
  11. 6. 2014, 21:54
Knížka je příjemným oddechovým čtením. Před autorkou hluboce smekám pro její optimismus a vytrvalost protože několik let žít podobným, téměř tuláckým, způsobem určitě nebylo snadné. S malými dětmi už vůbec ne. Navíc to zvládat s nadhledem, šarmem (stala se Francouzkou, a tak to k ní nějak už patří), trpělivostí i odolností je hodno obdivu. Nicméně podle mne tahle kniha víc vypovídá o autorce než o Provence nebo jejích obyvatelích, názor o impresionistickém popisu úchvatné přírody, zvyků, kultury a mentality jsem nějak nedokázal nalézt. Ale připouštím, že jsem možná hledal jen málo, a jiní čtenáři jej naleznou.