Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Provence jako sen

77%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Provence jako sen Originální název: Provence jako sen

Nejnovější vydání:
Nakladatelství Lidové noviny - 2010
ISBN: 978-80-7422-023-4
Počet stránek: 151
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nakladatelství Lidové noviny (2010) 978-80-7422-023-4 151

Kniha české malířky provdané do Francie nás zavede do Provence, kde si Lenka s manželem pořídili polorozpadlý zámek, ve kterém se chystají žít a vybudovat zde tvořivé a tvůrčí místo, kde bude živo (divadelní stáže a kurzy výtvarného umění, představení, výstavy, koncerty), samozřejmě s ubytováním účastníků i hostů. Cesta k realizaci tohoto snu byla složitá, plná sutě ze zborcených zdí i jiných překážek nastražených přírodou i lidmi. Vyprávěním se prolínají impresionistické popisy úchvatné přírody, místních zvyků, zdejší kultury, lidí a jejich mentality.\r\n (Založil/a: estrellita)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 10. 2014, 14:34
Vyloženě jsem si knížku užila. Popravdě jsem od ní čekala něco jiného, ale i tak mě mile překvapila. Kniha nemá děj, není popisem Provence, ale jen intimní zpovědí autorky o tom, jak budovali zámek. Ale styl jakým je kniha psána, nadhled a humor mě vtáhly.
Odpočinkové čtení do porodnice jak dělané :)
gabin
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 8. 2012, 14:20
Tak tuhle knihu jsem si po přečtení exempláře z knihovny okamžitě běžela koupit, a to ne proto, že je o Provence, ale pro nezdolný optimismus a smysl pro humor autorky. Pustit se těhotná a s malým dítětem do přestavby ruiny zámku, byť společně s manželem a v Provence, žít tři roky (čti tři zimy) v mobilhomu - opravdu smekám a až se mi něco nebude chtít, věřím, že byť jen při pohledu na tuto útlou knížečku se vzchopím a úkol provedu:-) Paní Civade navíc skvěle maluje a vůbec to má v hlavě srovnané...
mosem
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 6. 2014, 21:54
Knížka je příjemným oddechovým čtením. Před autorkou hluboce smekám pro její optimismus a vytrvalost protože několik let žít podobným, téměř tuláckým, způsobem určitě nebylo snadné. S malými dětmi už vůbec ne. Navíc to zvládat s nadhledem, šarmem (stala se Francouzkou, a tak to k ní nějak už patří), trpělivostí i odolností je hodno obdivu. Nicméně podle mne tahle kniha víc vypovídá o autorce než o Provence nebo jejích obyvatelích, názor o impresionistickém popisu úchvatné přírody, zvyků, kultury a mentality jsem nějak nedokázal nalézt. Ale připouštím, že jsem možná hledal jen málo, a jiní čtenáři jej naleznou.