Únos

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-345-3

Domino (2007) 978-80-7303-345-3 390

Byla krásná, nahá, vyděšená a skočila mu před auto. Náhodně projíždějící řidič si vyslechl příběh o únosu, jehož obětí se stala nadějná studentka herectví a její spolužák. Ten příběh byl děsivý, ale smyšlený. S největší pravděpodobností šlo jen o jakési herecké cvičení s cílem získat patnáct minut slávy. Cena za nerozvážný čin je vysoká – oba mladí lidé stanou před soudem, kde si vyslechnou různě přísný trest. Michaela při sezeních se soudním psychologem Alexem Delawarem tvrdí, že celá akce byla Dylanovým výmyslem, ale přesto ze všeho vyjde mnohem hůře než její spolužák. Delaware z jejích slov pozná, že dívka nelže, a nemůže se zbavit nepříjemného pocitu, že se za celou záležitostí skrývá mnohem temnější pravda, než se na první pohled jeví. Jeho tušení se potvrdí, když je Michaela brutálně zavražděna. Delaware se svým policejním kolegou Milem Sturgisem narážejí na celou řadu znepokojivých otázek, na něž se jim dlouho nedaří nalézt odpovědi. Jak s tímto případem souvisí série brutálních vražd mladých dívek, které se podobaly mrtvé Michaele? Je zmizelý Dylan obětí, anebo vrahem? A co se vlastně odehrává v bizarní herecké škole, kterou oba navštěvovali a kterou vede podivínská Nora Dowdová? (Založil/a: sui)

Buřinka
  30. 9. 2016, 8:08
Únos jsem dočetla včera večer, takže ještě vstřebávám. Opět se setkáváme s psychologem Alexem, jeho bývalou i současnou partnerkou a vyšetřovatelem Milo Sturgisem. Nejprve útěk, pak vražda a nezůstane jen u jedné... Příběh zasahuje i do poměrně daleké minulosti.
3 sourozenci a každý z nich je svým způsobem zvláštní. Bizarní herecká škola, kam vedou všechny nitky ... obratně zpracovaný příběh, ale už jsem četla od Kellermana lepší, takže dávám jen 4 *.
maratach
  22. 9. 2011, 4:23