Show Must Go on: Život Freddie Mercuryho

Premiéra (1992) 80-85479-14-1 110
(Založil/a: NikolaD)

sofi
  18. 4. 2012, 13:32
Komerčně pojatá biografie, která je však díky peprným historkám a četným citacím velmi čtivá. Rozhodně patří mezi ty lepší, které se po roce 1991 vyrojily a mám dojem že i jedna z mála, za kterou se Queen postavili i oficiálně. Na vrcholu pomyslného žebříčku ale stejně stojí a myslím že i stát zůstane "Queen - jak to začalo"
vikingh
  11. 11. 2011, 12:51
Čtivá útlá biografie výjimečného umělce, která se detailněji zaměřuje na období před a po jeho smrti.
Trochu jsem sice pochyboval o autenticitě některých v knize zmíněných údajů, to však spíše z principu, neboť ve mně vyvolalo určitou nedůvěru autorovo tvrzení, že byl Freddieho blízkým přítelem. Dle mého názoru si autor nemusí pomáhat takovou berličkou k tomu, aby čtenář uvěřil, že text napsal v této oblasti fundovaný a se skutečnostmi obeznámený člověk.
Kniha je však napsaná opravdu čtivě a k dobru jí slouží i to, že je poměrně krátká a plná faktů. Pochyby šly tedy nakonec stranou a já se nechal pohltit výjimečným životním příběhem výjimečného umělce.