Datum narození nula

Datum narození nula Originální název: Datum narození nula

Středočeské nakladatelství a knihkupectví - 1999
ISBN: 42-015-90

Středočeské nakladatelství a knihkupectví (1999) 42-015-90 232

Ve svém románu vytvořila autorka paralelní svět – jiné Československo, cizí, a přesto povědomé. Povědomé hrdinovi Severiku Frenovi, který nechápe, proč ani jak se tam dostal. Pozoruje rozdíly a nesrovnalosti a ze všech sil se snaží porozumět své situaci, vzpomenout si, proč si skoro nic o sobě nepamatuje, najít svůj vlastní svět, do něhož patří. Nakolik se mu to podaří, to se čtenáři dovědí při sledování hrdinových zážitků a jeho úsilí naplnit smysl svého života. (Založil/a: Iveta_Adelka)

RedDuck
  30. 10. 2013, 11:40
Kniha se mi líbila asi víc než slavnější povídka autorky "Neviditelní zloději". Celkem jsem si knihu užíval, vedle děje a podnětů k přemýšlení (kniha narozdíl od většiny domácí konkurence netrpí sestupnou tendencí, slabinou je spíš prostředek) mě dokázala i v několika situacích pobavit humorem a dialogy. Samozřejmě si umím představit větší dynamiku a "tah na branku", ale rozhodně jsem se při ni nenudil a patří k tomu lepšímu domácí tvorby.