Kniha léta

Originální název: Sommarboken

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0083-3

Plus (2011) 978-80-259-0083-3 144

Šestiletá Sofie přijíždí na ostrov spolu s tatínkem a babičkou, a zatímco tatínek většinou pracuje, babička se Sofií si užívají volného času uprostřed drsné ostrovní krajiny. Podnikají průzkumné výpravy po ostrově, staví si vlastní Benátky v mokřinách, pozorují divoké ptáky, jezdí na člunu a sdílejí různá tajemství. V Knize léta Tove Janssonová zpracovala své vlastní vzpomínky na léta, která v dětství trávila na malém ostrůvku Klovharun. (Založil/a: jithushka)

Tyet
  29. 1. 2015, 21:35
Tahle útlá kniha mě naprosto uchvátila. Po dočtení jsem nehnutě zírala do stropu ještě mnoho minut. Ta vlna emocí, která mě zaplavila, je nepojmenovatelná, ale velmi silná a neoddiskutovatelná. V knize je smutek, typicky severská melancholie, suchý humor a vším prosakuje touha žít. Můžete si na ni skoro sáhnout. Knihu jsem měla půjčenou z knihovny, ale ihned jsem si objednala dokonce čtyři výtisky, abych mohla rozdávat radost, kterou mi tahle knížka přinesla.
karkulin1982
  7. 8. 2013, 22:23
Knihu jsem díky své silné čtenářské vůli neodložila, i když mě neskutečně nebavila. Mám ráda severskou přírodu a autory (nemyslím detektivky!), ale hrdinové knihy mi vůbec nepřirostli k srdci a pokud se jedná o autobiografické vzpomínky autorky, tak si nedovedu představit, že takto uvažuje 6leté dítě a tak jedná s babičkou! Proto ode mě jen 1 hvězdička:(
MrsDarcy
  10. 5. 2016, 20:54
Vtipné a moudré :) Jedinou slabinou je, že příběhy na sebe téměř nijak nenavazují, takže vás to tolik nenutí číst dál.