Mistr X

Originální název: Mister X

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-602-7

Domino (2011) 978-80-7303-602-7 388

Nestačilo mu zabíjet. Své oběti nejprve krutě mučil a pak do jejich mrtvých těl vyřízl písmeno X. Takto zohavených mrtvol bylo nalezeno celkem šest – a pak vražedná série náhle ustala. Už dlouhých pět let o sobě nedal Mistr X vědět, a policie stále nezná ani motiv jeho počínání, ani jeho identitu.
Bývalý policista z oddělení vražd Frank Quinn si užívá poměrně klidného života. Založil soukromou detektivní kancelář a řeší případy, při nichž konečně nemusí nasazovat vlastní krk. Idylka trvá až do chvíle, kdy do jeho kanceláře vstoupí žena, která by podle všeho měla být několik let mrtvá.
Z neznámé návštěvnice se vyklube dvojče jedné z obětí Mistra X. Nabízí Quinnovi značnou sumu za to, že dopadne sadistu, který její sestru krutě mučil, zohavil a teprve pak ji zabil. Detektiv případ přijímá a starý případ se znovu otevírá. Bohužel se ukáže, že obnovené vyšetřování probudilo i vražedný instinkt Mistra X… (Založil/a: Anet)

maurarita
  25. 7. 2015, 10:17
Kniha se čte velmi dobře,děj má zajímavý spád nechybí mnoho překvapujících momentů. Napínavá až do konce.
Trina1
  6. 6. 2014, 21:14
Super, mám ráda sérii s Frankem Quinnem a obzvlášť Pearl. Jen mě tentokrát dost zklamal konec, proto jen 4 hvězdy. Taky pořád čekám, kdy se vztah Pearl a Quinna pohne k lepšímu, s každou další knížkou v to stále doufám a ono pořád nic :D. Tak snad v té další...
tomdra
  12. 7. 2012, 20:17
Skvělá kniha. Napínavý kriminální příběh sériového vraha, po kterém pátrá detektiv Quinn a jeho dva společníci. Doporučuji všem k přečtení.
PisPal
  30. 6. 2013, 16:08
John Lutz mě nezklamal. Výborně vystavěná dějová linie s překvapivým rozuzlením (jak jinak). Trošičku mi vadil v některých částech knihy vleklejší děj. Přesto doporučuji k přečtení, stojí to zato !