Hlas boží

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-153-0

Zoner press (2011) 978-80-7413-153-0 608

Auraya se dobrovolně vzdala svého postu Bílé a nyní působí jako ochránkyně a léčitelka u Sijů, létajících lidí. Jednoho dne se potká s tajemnou ženou, která tvrdí, že zná Mirara. Žena jí učiní podivnou nabídku a Auraya nedokáže odmítnout. Musí být ale velmi opatrná a neriskovat svým počínáním hněv bohů, jenž by pro ni mohl být smrtící. Pentadriáni se stále nemohou smířit se svou porážkou a začínají znovu intrikovat. Plánují, jak by mohli circliány porazit jinak než v přímém souboji, a schyluje se k novému válečnému konfliktu. Poslední nadějí na udržení již tak dost chatrného míru jsou divocí. Vydávají se na výpravu za odhalením dávno zapomenutých tajemství, která by mohla změnit celý svět…

Dechberoucí příběh o Auraye, splétačích, bozích a všudypřítomné magii vrcholí v závěrečné knize Hlas boží. Trudi Canavan potvrzuje svou suverenitu a um coby fantasy spisovatelka a před čtenářem rozprostírá podmanivý magický svět plný zvratů, dobrodružství, ale také lásky a emocí. Vše graduje překvapivým rozuzlením, které leckomu může vyrazit dech. (Založil/a: kati2818)

Eventful
  20. 7. 2015, 1:38
Asi nejlepší díl z celé trilogie, i když pro mě trochu předvídatelný. Co se týče záhady okolo Bohů, tak mě toto rozuzlení napadlo hned v první knize. Osvobození Aurayi pro mě také překvapením nebylo. Nicméně i tak v knize bylo plno nečekaných zvratů a co se npínavosti týče, rozhodně ze všech tří knih vede.
ssassi
  17. 5. 2014, 12:30
trilogie věk pěti se mi četla velmi dobře. a i když jsem to celé tak trochu čekala, celkový dojem z knížek je za jedna