Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zepelín na Měsíci

78%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zepelín na Měsíci
 Všechny obaly
Zepelín na Měsíci
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Zepelín na Měsíci

Nejnovější vydání:
Albatros - 2010
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Albatros (2010)

Dynamit má tu zvláštní vlastnost, že s věkem neslábne. I po dvaceti letech vámi otřese stejně silně jako v den, kdy ho nalisovali do patrony. Nebo, jako ho Ondřej Neff napěchoval do svých povídek, obsažených v této knize. Sbírka Zepelín na Měsíci je v tomto svazku doplněna o povídky z kratší sbírky Vesmír je dost nekonečný. Žánrově jsou ty příběhy rozmanité, od tvrdé sci-fi kosmického typu přes horor až po grotesku, avšak všechny mají společné rysy. Především spádný děj, prudké překvapující zvraty a vtip. Zepelínem na Měsíci Neff upevnil v roce 1990 svoji pozici ve špičce české sci-fi a neztratil ji dodnes. Ve sbírce najdeme zásadní povídky dnes už kultovního „arkadského cyklu", mysteriózní příběhy, jako je Poselství pro Agla Mathona, i náčrty překvapujících technických vizí, jaké možná najdou naplnění v příštím tisíciletí, jak jsou předestřeny třeba v povídce Tak alou do ráje. Autor své znovu zveřejněné povídky doplnil komentáři osvětlujícími jejich vznik a zaměření.

Povídky:
- Ano, jsem robot
- Vládní tramvaj
- Hlubina
- Poselství pro Agla Mathona
- Lov na krysu
- Mystérium tmy
- Brána číslo třináct
- Zepelín na Měsíci
- Vesmír je dost nekonečný
- Nevěsta na dlouhou noc
- Moby Dick
- Stříbrný brouk
- Tak alou do ráje (Založil/a: malc8k)

(více)  

Štítky

více  
Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ondrasek
80% 80% 80% 80% 80%
  22. 5. 2013, 7:50
Ze třinácti průměrných až lehce nadprůměrných povídek mě nejvíc vodbourala ta v uvozovkách největší blbina - Vládní tramvaj. Skvělá je i hororově laděná Nevěsta na dlouhou noc, dále pak Hlubina, Poselství pro Agla Mathona, Zepelín na Měsíci, Vesmír je dost nekonečný a Moby Dick. Jedinou Mystérium tmy jsem přeskočil po třech stránkách čtení, nebavila mě. A opět oceňuji (tak jako ve Čtvrtém dnu až na věky) autorovy zajímavé komentáře k jednotlivým povídkám.
Leafbower
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 11. 2011, 20:26
Ondřej Neff, pokud není nejlepší, tak určitě patří k nejlepším českým SF autorům. Nečetl v anotaci uvedenou sbírku, ale původní sbírku z roku 1990, takže posledních pět povídek zatím neznám. Pár věcí, která se mi na Neffově tvorbě líbí: příběhy, které se odehrávají na Zemi, jsou zasazeny do českého prostředí; povídky jsou svižné, nápadité a často i dobře vypointované.
"Ano, jsem robot" se odehrává v Neffově měsíční Arkádii. Má celkem zajímavý nápad, i když v dnešní době už se nedá říct, že neotřelý. "Vládní tramvaj" - krásná, čtivá, odpočinková fraška. "Hlubina" je podle mě příběhově asi nejzajímavější z celé sbírky a nápad, který se zde objevuje, by si možná zasloužil delší zpracování. "Poselství pro Agla Mathona" je vynikající kus jednak prostředím, druhak i výtečnou pointou. "Lov na krysu" se opět vrací na Arkádii, čte se dobře, nápad není špatná, ale jinak celkem průměrná povídka. "Mystérium tmy" je minipovídka, která je celkem nudná a zároveň ani tématicky nijak nezapadá mezi ostatní. "Brána číslo třináct" je opět povedený kousek, který - kdyby se nejednalo o SF - by klidně mohl patřit do Dahlových Příběhů nečekaných konců. "Zepelín na měsíci" je spíše podprůměrná věc opět z prostředí měsíční Arkádie.
Celkově jde o celkem dobře čtivou sbírku.