Originální název: Slunce na útěku

Moba - 2016
ISBN: 978-80-243-6944-0

Moba (2016) 978-80-243-6944-0 256
Růže (2004) 80-903485-3-X 138

Několik krásných a prosluněných dní se jako mávnutím proutku mění v něco nedefinovatelného, v něco s čímž se dosud lidstvo nesetkalo. Vypuštěné zlo má tak obří důsledky, že boj s ním je předem ztracený.
Děj se odehrává ve Spojených státech. Mike a Bessy, kteří přežili v krytu ve Skalistých horách, se po dvou měsících relativního bezpečí a pohodlí, avšak pohodlí, které hrozí jejich postupným zešílením, rozhodnou tuto jistotu opustit a hledat život, pokud nějaký na Zemi ještě zůstal. To, co však nacházejí, je jen mrazivá, pochmurná a bizarní krajina s neproniknutelnou oblohou. A pokud při svém putování narazí na lidi, ti jsou většinou jiní, než jaké si oni pamatují. Vše je nové a vše může být příčinou smrti. A přesto i v tomto fantaskním a děsivém světě neztratili lidé většinu svých dřívějších vlastností, jako je láska, nenávist, touha po moci, úskočnost i obětavost, zbabělost, ale i neobyčejná odvaha a touha po životě.
I vy můžete nahlédnout díky této knize do tohoto nebezpečného a vražedného světa aniž byste cokoliv riskovali. Snad jen potom budete několik dní pouštět topení ve svém bytě na větší výkon… a rádi se ohlédnete po slunci, zdali ještě září na obloze. (Založil/a: MV-Vavrova)

illy
  29. 4. 2013, 15:18
Já mám postapo moc rád, tohle mě ale nechytlo. Vinu dávám totálně nesympatickým hlavním hrdinům, ke kterým jsem prostě nenašel cestu a ani závěr mě vůbec nenadchnul. Zklamání.
Pixx-73
  27. 5. 2014, 22:36
Závěr jsem asi čekal taky trochu jiný, ale jinak se mi to líbilo. Docela slušně napsané, celkem uvěřitelné, jen trochu krátké postapo. Celkový dojem kladný.
xolafx
  14. 9. 2014, 17:43
Trochu jsem si zavzpomínal na Cestu nebo Svědectví. Super a navíc od českého autora. Hlavní hrdina je fakt zmetek :-D