Originální název: Matilda*s Last Waltz

Alpress - 2014
ISBN: 978-80-7466-428-1

Alpress (2014) 978-80-7466-428-1 480
Alpress (2000) 80-7218-67-2 464

Jenny dostane od manžela neobvyklý dar: osamělou ovčí farmu Churinga, která leží v pustém australském vnitrozemí. Dar jí však manžel nepředá osobně. Jenny se o něm dozví jako o dědictví až po manželově tragické smrti.
Potřebuje nalézt klid a sílu k dalšímu životu a zjišťuje, že nejsnadněji je načerpá právě na farmě v lůně přírody. Objevuje drsnou a nemilosrdnou končinu, která však současně oplývá tichou krásou.
Farma je navíc opředena tajemstvím, které se váže k bývalé majitelce Matildě Thomasové. Jenny postupně získává zdráhavý respekt sousedů k tomu, jak se potýká se svým dědictvím, jenže nikdo z nich s ní nechce hovořit o Matildě. Čím víc času trváví Jenny na farmě, tím silněji si je vědoma přetrvávající podivné přítomnosti předchozí majitelky. Jednoho dne objeví Matildiny deníky a nich se seznámi se šokující historií...
Jenny se noří do minulosti a v duchu se začíná ptát, zda je vlastnictví farmy Churinga požehnáním, anebo naopak kletbou. (Založil/a: mrvikovak)

Astonius
  21. 7. 2015, 23:15
Kniha je ideální pro dovolenou, navíc čtení v parném létě umocní čtenářský zážitek z popisovaného počasí na farmě. Nejkladněji bych hodnotila právě popisovanou atmosféru Austrálie, díky níž mě kniha v první polovině velmi bavila a těšila jsem se i na rozjíždějící se děj, ale pak to upadlo do románku pro dívky, kdy čtenář ví, jak se věci v oblasti lásky mají, jen těm příslušným dvěma postavám to pořád nějak není jasné, což přiživují i takové dost trapné náhody odvádějící ty dva od sebe, které se v normálním životě však nestávají. No a musím říct, že celkově hlavní dějová zápletka, která se rozuzlí až na samém závěru, je sice zcela nečekaná a šokující, ale taky dost padlá na hlavu - přišlo mi to prostě už tak nějak trochu moc překombinované...