Prsten Nibelungů

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Plejáda - 2011
ISBN: 978-80-87374-85-6

Plejáda (2011) 978-80-87374-85-6 309

Tímto napínavým románem Prsten Nibelungů dává autor bestselerů Wolfgang Hohlbein Písni o Nibelunzích - největšímu německému mýtu - novou podobu.

Mladý válečník Siegfried přijde na burgundský dvůr jako kovář, zabije draka Fafnira a stane se spojencem krále Gunthera. Bohatý zlatem Nibelungů a nezranitelný skrze dračí krev žádá Siegfried jako své dědické právo trůn sousední říše Xanten. Po jeho boku má vládnout krásná Kriemhilda, Guntherova sestra. Ale starý zákon žádá, aby se napřed oženil král Burgundu, a když si Gunther zvolí za nevěstu Brunhildu, obávanou královnu Islandu, vtáhne do kraje neštěstí. Od setkání v dětství plane srdce islandské královny pro Siegfrieda a jinému se vzdá jen v boji. Gunther a Siegfried uzavřou dohodu, která má jim oběma zajistit manželské štěstí. Ale zrada zplodí setbu, které se daří jen v krvi, a před očima Nibelungů se naplní osud těch, kteří se dotkli zlata... (Založil/a: petik)

antoniana
  21. 7. 2015, 9:46
Nic moc, čekala jsem trochu více. Nějak jsem se nemohla začíst, vlastně mě to začalo bavit až na úplném konci, Kriemhilda se ukázala být dost ostrá. Jinak jsem si za celou dobu vlastně neoblíbila žádná charakter, akorát Sieglinda mě na začátku zaujala, ale bohužel velmi brzy její příběh skončil. Přesto všechno chci trilogii dočíst.
Lucka D.
  25. 7. 2014, 18:24
Výborná knížka, která začíná jako mnohý akční film, ale s tolika zvraty v ději a tak nefilmovým závěrem, který vás nenechá na pochybách o tom, zda si přečíst i druhý díl.