Zázrak vlků

Zázrak vlků Originální název: Le Miracle des loups

Mht - 1995

Mht (1995)

Láska rozkvétá v každém věku a v každé době. V bouřlivém období francouzsko-burgundských válek v polovině patnáctého století potkává mladičká Jana Fouqetová, jejímž ochrácem a kmotrem je král Ludvík XI., burgundského korouhevníka Roberta Cottereaua a bláznivě se do něj zamiluje. Ale je válka,v níž oba mladí lidé stojí na opačných stranách. Jejich láska musí projít nepřetržitelnou řadou zkoušek, zdolat intriky královského dvora i úklady mužů z družiny burgundského vévody Karla Smělého.
Zázrak vlků je jedním z věčných romantických románů tak jako Hrbáč, Kapitán Francasse, Kněžná de Cleves nebo Angelika. Také proto se dočkal několika filmových podob. Nejznámější je verze z roku 1961 s Jeanem Maraisem v hlavní roli (Založil/a: Bloodym)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:17
Anotace knihy mě zaujala. Obzvláště srovnání s jinými romány (až na ten poslední). Natěšená jsem se vrhla na knihu, která mě docela zklamala. Postavy nebyly špatné, ale příběh mě celkem nudil.