Německá invaze do Anglie 1940

Německá invaze do Anglie 1940

Podtitul: historická fikce o neprovedené válečné operaci

Originální název: Invasion : The Alternace History of the German Invasion of England, July 1940

Jota - 1996
ISBN: 80-85617-79-X

Jota (1996) 80-85617-79-X 286

Pozornost autora, známého svými publikacemi rozebírajícími dění za 2. světové války, se tentokráte zaměřuje na krátký časový úsek tohoto konfliktu a popisuje události roku 1940, kdy se německá armáda chystala uskutečnit akci pod názvem Seelöwe, tedy Lvoun, jejímž předmětem byla invaze na britské ostrovy. Na základě pečlivého zkoumání tehdejších plánů se snaží jednak odpovědět na otázku, proč se vlastně tato akce nakonec neuskutečnila, a zároveň zajímavým způsobem vykresluje pozoruhodný obraz událostí, které by onoho léta roku 1940 za jistých okolností mohly proběhnout. (Založil/a: Gwaihir)

Gallienus
  23. 5. 2015, 14:24
Mé první setkání s historickou fikcí, kniha je dobře napsaná a velmi zajímavá, autor odpovídá na otázku jak málo stačilo, aby se dějiny odvíjely zcela jinou cestou. Na historickou fikci je kniha poměrně podrobná a není zcela nereálná. O něco později napsal Kenneth Macksey jako spoluautor knihu Hitlerovy možnosti, zde se ve své kapitole, také zabývá invazí do Anglie, ta je samozřejmě silně redukována, nicméně jsou v ní určité změny ohledně nasazení německých hladinových lodí, tato verze mi přišla mnohem reálnější. Přesto obě doporučuji k přečtení.