První knížka o tom, že řád je chaos...

První knížka o tom, že řád je chaos...

DharmaGaia - 1997
ISBN: 80-85905-27-2

DharmaGaia (1997) 80-85905-27-2 240

Radikální reflexe posledních trendů evropské filosofie, obzvlášť strukturalismu a postmoderny, svěžím hovorovým jazykem a neotřelým způsobem. Autor analyzuje posvátné, avšak zcela falešné mýty současné konzumní pseudocivilizace, tj. mocenský systém tzv. demokracie, konzumerismus a pod. jevy, na základě úvah takových myslitelů, jako jsou Foucault, Baudrillard, Bataille, Lévi-Strauss, Barthes, Derrida, de Sade, Artaud, Lyotard či Patočka. (Založil/a: Alseri)

Jana Edita
  27. 4. 2016, 20:32
Ale jo, číst se to dalo. Chápu, že nespisovný jazyk a vulgarismy jsou součástí stylu, který má dát textu punc originality (podobně jaka ten dlouhý název). Ale taky si myslím, že čeho je moc, toho je příliš. Možná nemám smysl pro humor, ale vtipné mi to tedy nepřišlo. Tomu, kdo alespoň trochu nezná autory a texty, ke kterým Šerý odkazuje, zůstanou v hlavě zřejmě jen ty vulgarismy. A to je škoda.