Život

Život Originální název: Life

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-249-1612-5

Euromedia Group (2011) 978-80-249-1612-5 484

"Jeho život, to byl rock and roll sám." Pod tímto mottem nakladatelství knihu prezentuje. A rozhodně nelže. Už před českým vydáním bylo známo, že Richards se ke svému životopisu postavil čelem. A samozřejmě také s vědomím, že jeho fanoušci od něj nečekají žádné příběhy z nedělní školy nebo filozofické traktáty.

Knihu napsal Richards společně s novinářem Jamesem Foxem, se kterým se zná od 70. let. (Založil/a: java)

Keith Richards Keith Richards
*18.12.1943

huttershofen
  22. 1. 2013, 17:41
Většina lidí, co píše autobiografii, začne svým narozením. Keith začne příhodou, jak je v 70.letech nachytali policisté s plným autem drog a jak se z toho vysekali. A to je tak nějak výstižné pro celou knížku. Bavilo mě to od začátku do konce.
gabin
  25. 2. 2014, 16:17
Komentář bude delší, takže shrnutí hned na začátek: líbilo se mi to moc. Dostala jsem od dětí v originále a přečetla, ale byla jsem strašně zvědavá, jak si se stylem fuckujícího a jiná sprostá slova užívajícího skoroCharlese Dickense poradí překladatel, a tak jsem přečetla ještě jednou česky a překladatelku chválím. I proto, že pochopila, že původně sprostým slovům už se častým užíváním obrousily hrany (na čemž mají rockové hvězdy svůj lví podíl) a nevyžívala se v tom (na rozdíl od překladatele knížky o Motley Crue, který si ze všech alternativ vždycky vybral tu zaručeně nejsprostější - příklady uvádět nebudu:-). Pokud jde o obsah, tak asi každý, kdo aspoň trochu o KR ví, věděl, co má očekávat: sex drugs and rock´n´roll. Mně strašně příjemně překvapilo, že většinu v knížce věnuje hudbě a jak zaníceně píše o ladění, hledání toho správného zvuku, hraní nejen s Rolling Stones, o svých vzorech, kamarádech, o písničkách, o skládání, o tom, co vám hudba dává. To jsou ty nejlepší a nejkrásnější pasáže z celé knihy a pro to vyznání lásky blues, country, rock´n´rollu určitě stojí za to si knížku přečíst. Čtu také autobiografii Slashe, která vyšla už v r. 2007, a překvapuje mě, jak jsou tihle hoši stejní:-)Minimálně v tom, že muziku milují nade všecko a jsou cool:-) A oba jsou také výbornými zprostředkovateli atmosféry panující nejen v muzice a kulturním dění doby svých začátků, což bude jejich pamětem postupem času přidávat na hodnotě....
mash4077
  13. 8. 2016, 14:06
Výborná kniha. Keith Richards a Rolling Stones, to jsou pojmy jako byste řekli rockandroll. Vážně skvěle napsané, Keith se s ničím moc nepáře a vše podává tak, jak to skutečně bylo. Je neuvěřitelné co všechno zažil a hlavně přežil, opravdu se zdá že Keith Richards je nezničitelný.