Vše pro firmu

Vše pro firmu

Vyd. 1. -- Liberec : Nakladatelství Libereckých tiskáren

Půvabná humoristická novela o zmatcích kolem sňatku.
Továrník Štorchán je záletník a flamendr a jeho syn se ho snaží všemožně převychovat. Se sluhou se snaží tatínka oženit a tím i napravit. Oba mravokárci padnou do manželských tenat, aniž se jim podaří uskutečnit původní záměr. (Založil/a: Shawna)

alča87
  25. 9. 2012, 19:51
Moc pěkná kniha. Humor, který pobaví i dnes. Přečetla jsem ji na jeden zátah (a není to tím, že by nebyla moc dlouhá). Poláček umí pobavit s jemnou nostalgií a to se mu povedlo i zde.
Když si třeba představím jak mladý Štorchán kupuje dámský klobouk, musím se smát ještě teď.
ROB33
  28. 5. 2015, 15:19
Laskavý a inteligentní humor v podaní Karla Poláčka je mi velmi blízký. Jeho knihy jsou svým způsobem nezkažené, dokážou mě vtáhnou do děje a alespoň na chvíli mi dají možnost pocítit atmosféru první republiky. Velmi rád si přečtu znova a znova, zcela jistě mě styl pana Poláčka nudit nikdy nebude.
huttershofen
  12. 3. 2013, 10:04
Roztomilá prvorepubliková novelka, dnes už asi ne tak legrační jako ve své době, nicméně stále se příjemně čtoucí. Pro mě osobně nedosahuje kouzla Bylo nás pět, ale četla se hezky.
IvKa785
  25. 11. 2011, 12:57
Tato novelka mě oslovila více než např. Bylo nás pět. Jemný humor, společenská satira jako víno. K této "brožurce" se neustále vracím.