Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lásky z Teufelshofu

65%
3 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lásky z Teufelshofu

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2003
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2003)

Píše se rok 1940 a v německém koncentračnímtáboře Oranienburg přežívá ze dne na den bývalý student Viktor, zatčený při německé razii na českých vysokoškolských kolejích. V jediném pochmurném lednovém odpoledni se jeho život prudce změní - do tábor apříjíždí německé ststkářky, které hledají mezi "mukli" levnou pracovní sílu na své opuštěné farmy, na nichž teď za války zůstávají na práci jen ženy a starci. Viktora si vybírá mladá šlechtična Viktorie von Sembritzki, která si odváží mladíka na opuštěnou usedlost Teufelshof. Viktorie je sice poznamenaná životem v "nacionálně socialistickém" hitlerovském Německu, ale má dobré srdce a cítí se osamělá. Pro Viktora je erotické sblížení s trochu povrchní statkářskou zpočátku příležitostí zlepšit své krušné životní podmínky, ale postupně začne mladou ženu nejen litovat, ale svým způsobem i mít rád. Na statek však dojíždějí pomáhat při jarních pracích i Polky a mezi nimi je i krásná Jadwiga, která má o Vikora jasný zájem.
Erotická linie příběhu, zasatzeného do romantických kulis osamělé usedlosti ve válečném Německu, je pečlivě vyvážená nevšedním stylistickým zparcováním - Viktorovy a Viktoriiny vnitřní monology a pasáže v dvojích formě se střídá běžný vyprávěcí styl v třetí osobě. Spolu s brilantními dialogy a změnami časových novin tvoří originální a přitom čtivou prózu z našich nedávných dějin, která je navzdory historizujícímu rámci naprosto současná. (Založil/a: samanek48)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

veronikamerika
20% 20% 20% 20% 20%
  10. 5. 2013, 11:37
Proc me knizka zaujala ? Umistneni deje a doba , do ktere je dej zasazen. Proc me nebavila ?Prilis mnoho intelintniho povidani, nudne monology, prolinani deje, psane jinym stylem pisma, nestastna volba jmen.Proc jsem ji nedocetla? Zmzrly a vyhladovely delnik- vezen mysli neustale na rozkrok sve zamestnavatelky , kam se taky dostal,nebo na Polky delnice line a drze zenske...Pribeh konci s koncem valky a Viktorie vozi kocarek s Viktorovym ditetem. Polky se vraci do Polska....